1. leht 1-st

maja müük järelmaksuga

Postitatud: 05 Mai 2016, 19:34
Soovin müüa maja, hind 40000€. Palju on järelmaksuga osta tahtjaid, aga mu maja on ostetud pangalaenuga. Laenu jääk 24000€. Kas mul on võimalik notari juures vormistada järelmaksuga majamüük eraisikule? Kui pank on juba kinnisvarale hüpoteegi seadnud, kas siis saan mina hüpoteeki seada ostjale? Kui jah, siis kas selle tehingu juures peab olema ka panga esindaja?

Re: maja müük järelmaksuga

Postitatud: 06 Mai 2016, 14:51
Siin on vajalik pangapoolne nõusolek, et uus omanik laenu üle võtab. Pank peab saama kinnituse, et uus omanik on suuteline panga ees kohustusi täitma ja seejärel vormistatakse laenuleping ümber. Kahjuks on tänane praktika üldiselt väga negatiivne sellist toimingute suhtes ja pangad ei vormista lepinguid ümber.

Juhul kui pank siiski nõusoleku annab ja laenuleping vormistatakse uuele omanikule, siis saate isiklikult kuni järelemaksu tasumiseni hüpoteegi kinnisvarale seada, kuid arvestusega, et panga hüpoteek on alati esimene ja makseraskuste ilmnemisel saab esimeses järjekorras tasutud võlgnevused pangale ja ülejäänud siis juba teile.

Kõik tehingud vaja teha notariaalselt.


Vastas Krista Paal.