Korteri varjatud puudus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Korteri varjatud puudus

15 Jaan 2016, 15:58

Ostsin uue korteri Tallinnas ja sain votmed katte Dets lopus. Peamised tööde ülevaatus teostasime enne arendajaga lõpliku lepingu sõlmimist, mis on fikseeritud.

Kuid samas on tekkinud varjatud puudused, mida ennem tahele ei pannud.

Olen kirjavahetuses arendajaga, aga pole seni mingeid konkreeteid lahendusi saanud.

1. Probleemiks on soojusandur, mis on valesti asetatud.

Tutvusin manuaaliga termostaadi paigaldamise kohta ja selle on kirjas selgelt, et tuleb paigaldada vahemalat 50cm kaugusele tihti lahti jäetavatest ustest ja akendest. Samuti mitte paigaldalda välisseina sisekuljele. Seega, kes on olnud projekteerija, on selle oluliselt valesse kohta pannud. Kuna on palju lähemal aknale ja samuti välisseinas.

Sellepärast see ka muudab mul oluliselt korteri kütte protsessi ja temperatuur koigub ikka väga korteris.

Arendaja vaidab, et regulaatori asukoht on projektijärgne ja pandud tema nõusolekul. Kuid korteri projekti ta mulle ei saada.

Vastasin, et anduri paigaldusjuhendis on konkreetselt oeldud ja tegemist on kahe rikkumisega, et kuhu ei tohi panna seda andurit, kus ta tana on. Ta ei tohi olla valisseinas (seda ma ka arutasime suuliselt kohapeal ka enne uut aastat) ja peab olema vahemalt 50cm eemal lahti kaivast aknast. Seega tana on see vastuolus termostaadi paigaldmise manuaaliga.

Seega, kes on olnud projekteerija pole ise manuaali lugenud ja juhistega tutvunud.
Arendaja kordab aga, et anduri asukoht on projektijärgne, tema lubas selle sinna panna, kuid projekti ei saada. Mul kais kas ekspert seda vaatamas ja utles, et see on vales kohas.

2. Teine suur probleem on parkett, mis mulle on paigaldatud. See vaga krigiseb korteris ja osas kohas lausa vajub. Tema jalle vaidab, et see laheb hiljem ara, kuid ma pole sellist asja varem kuulnud, kus parkett niimoodi krigiseb ja vajub. Voimatu on korteris liikuda ilma kriginata.
Mina ostsin korteri arendaja käest ning kas on mul oigus nouda, et arendaja vastutaks minu ees garantii kohustuste täitmise eest, mis tuleneb ka ehitusseadusest.
Mida teie arvate, kuidas edasi toimida, et need puudused korvaldada?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Korteri varjatud puudus

15 Jaan 2016, 15:58

Ostjale üleantav asi peab vastama lepingutingimustele, eelkõige koguse, kvaliteedi, liigi, kirjelduse ja pakendi osas. Lepingutingimustele peavad vastama ka asja juurde kuuluvad dokumendid. Kui nüüd asi ei vasta lepingu tingimustele kvaliteedi poolest, siis tuleks Teil võimalikult kiiresti teatada sellest müüjat. Ostja peab teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta asja lepingutingimustele mittevastavusest teada sai või pidi teada saama. Müüdud asja vastavust lepingutingimustele hinnatakse nii asja faktiliste omaduste kui ka õigusliku seisundi alusel. Põhimõtteliselt peavad nii asja faktilised omadused kui ka õiguslik seisund vastama kokkulepitule. Asi peab olema oma faktiliste omaduste poolest olema vaba puudustest, mis vähendavad müüdud asja kasutusväärtust.
Korteri müümisel oleksite pidanud korteri vajaliku hoolsusega üle vaatama. Te peaksite ehitusasjatundjal laskma arendajalt ostetud korteri üle vaadata ja koostada akti puuduste kohta. Sellisel juhul on Teil olemas asjatundja arvamus, millele tugineda nõudmiste esitamisel. Seejärel esitage arendajale taotlus puuduste kõrvaldamiseks. Kui Te nõuate müüjalt puuduse likvideerimist ja müüja seda mõistliku aja jooksul ei tee, võite Te ise vajalikud tööd teha või tellida remondi ning pärast kulutuste katmist nõuda müüjalt tehtud kulutuste hüvitamist. Kui müüja keeldub hiljem kulutuste hüvitamisest, on Teil õigus pöörduda nende väljamõistmiseks kohtusse.


Vastas Vambola Olli.

Vasta