kaasomandist

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kaasomandist

30 Apr 2011, 10:44

Tere.
Ostsime mehega(ei ole abielus) paar aastat tagasi laenuga korteri(laenu tagatis tema suvila), tema põhivõtja, mina kaastaotleja.
Aasta jooksul tekkisid probleemid ja tahtsin korterit maha müüa, tema sellega ei nõustunud- ütles,et tal pole kuskil elada ja ta saab kommunaalkulude, laenupõhiosa ja intresside maksmisega hakkama. Kuigi ma ikkagi soovisin korterit müüa oli ta resoluutselt selle vastu.
Ma kolisin üürikorteri, tema jäi sinna. Ütlesin talle, kui tahab korterit endale, võtku laenule uus kaastaotleja/käendaja ja kirjutame korteri tema nimele. Seda pole ta siiani teinud. Ja korteri müüki panna laenujäägiga ta ka nõus polnud(pole).
Mul pole 3. aasta jooksul korteri võtmeid, ülevaadet kulude-võimalike võlgade ega millegi kohta, kuna ta pole neid mulle esitanud ega pole üldsegi minuga suhelnud, väljaarvata siis need napid küsimised talle, kas müüme ja kas ta on leidnud kaastaotlejat.
Nüüd 3. aastat hiljem esitas ta mulle nõude ja lubas pöörduda kohtusse, et ma pean maksma talle pool 3. aasta jooksul korteri kom.kuludest ja laenust, mis ta panka maksnud.
Ehk aitate oma nõuga!?
Tänud!

Re: kaasomandist

02 Mai 2011, 17:31

Kaasomandi puhul kannavad kaasomanikud kohustusi proportsionaalselt osa suurususele, kui ostu-müügi lepingus ei ole kokku lepitud teisiti. Antud juhul tuleb kohtus tõestada teenuste mitte kasutamist antud korteris.

Vasta