Prillitoetus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Veebr 2011, 10:44

Prillitoetus

27 Okt 2015, 10:18

Tere! Sain esimesed prillid 4a tagasi ja tänaseks kirjutas arst mulle välja uued, kuna nägemine on halvenenud. Töötan terve tööaja arvuti taga ja kasutan prille ainult arvuti taga töötades, muul ajal pole neid vaja. Olen töötanud samas asutuses juba 10a. Minu küsimus: kas ja kui suurel määral peaks tööandja mulle prillitoetust maksma, kuna nägemine on ju halvenenud just arvuti taga töötades? Ja mis alusel?
Lugupidamisega

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Prillitoetus

29 Okt 2015, 11:06

Tööandja peab töötajale, kes vähemalt poole oma tööajast töötab kuvariga, korraldama tervisekontrolli, mis hõlmab silmade ja nägemise kontrolli, arvestades töötervishoiuarsti või silmaarsti määratud tähtaega konkreetsele töötajale, kuid mitte harvem kui üks kord kolme aasta jooksul, või töötaja nõudmisel kuvariga töötamisel tekkinud nägemishäirete korral.
Kui nimetatud kontrollil selgub, et töötaja nägemisteravus on vähenenud, peab tööandja hankima arsti tõendi alusel töötajale kuvariga tööks ettenähtud prillid või muud nägemisteravust korrigeerivad abivahendid või kokkuleppel töötajaga hüvitama nende maksumuse.


Vastas Vambola Olli.

Vasta