Leppetrahv ja lepingust taganemine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Leppetrahv ja lepingust taganemine

15 Veebr 2011, 21:08

Soetasin 2008 aasta oktoobris omale krundi Harjumaal Alliku külas.
Müüja kohustub hiljemalt kahekümne kaheksandaks veebruariks kahe tuhande kümnendal aastal (28.02.2010.a.) katma lepingu esemeks oleva kinnistuni viiva tee kruusakattega, välja ehitama lepingu esemeks oleva kinnistu piirini elektrivõrgu vastavalt elektrivarustuse tööprojektile, välja ehitama veetrassi vastavalt detailplaneeringule ja tagama lepingu esemeks oleva kinnistu varustamise veega, katma lepingu esemeks oleva kinnistuni viiva tee asfaltkattega, rajama vastavalt detailplaneeringule kõnniteed ning tänavavalgustuse.

Kuupäev ületatud, saatsin arendajale leppetrahvi teavitus kirja. 01.01.2011 kukkus ka 10 kuuline lisatähtaeg, peale mida peab arendaja hakkama maksma leppetrahvi. 03.01.2011 saatsin talle leppetrahvi nõude. Kuid väikese surkimise tagajärjel sain teada, et raha tal pole ja ei oska öelda ka millal kommunikatsioonid valmivad (osad elektrikilbid on olemas ja minu krundi piiril on ka elektri trafo, kahjuks ei ole aga kilpi). Samas on mul taldmik maas juba ja ei teagi enam mida edasi teha.

Kas pean ette võtma nüüd maksekäsu kiirmenetluse? Kui suured on seal riigilõivud. Kas arendaja peab pärast need riigilõivud mulle kompenseerima ja kui tõenäoline on trahviraha kätte saada, kui tal raha pole. Samas on tal seal veel 8 krunti müümata.
Kui arendaja pankroti läheb, siis ei tule teed, vett ega midagi. Siis mul pole selle krundiga nagu mitte midagi teha!?!

Peale 01.01.2011 kuupäeva kukkumist on mul õigus lepingust taganeda ehk nõuda krundi tagasiostmist. Kas saan välja nõuda ka juba tehtud kulutused antud krundil? Kaua selline protsess aega võtab?

Lisaks sellele leidsin paar päeva tagasi netist http://www.varad.ee/et/kinnisvara/elamu ... e-vallas-0 et antud arendaja maad müüb ka kohtutäitur. Arusaamatuks jäi aga järgnev lause „Käesolevat kinnisasja koormavad järgnevad kinnistusraamatusse kantud piiratud asjaõigused ning hüpoteegid“
IV jagu 1. Järjekoht viitab minu hüpoteegile, mis on ka minu notaritaarses lepingus kirjas. Summa on sama.
Miks minu hüpoteek seal sees on kuigi mu krunt ei asu sellel alal mida müüakse?
Kas võin sellest aru saada, et see kes selle ära ostab hakkab ise vastutama minu lepingu täitmise eest?

Ette tänades ja tagasisidet oodates

Re: Leppetrahv ja lepingust taganemine

23 Mär 2011, 16:56

Palun saatke kohtutäiturile e-kiri ja paluge täpsemalt teadet selgitada.
Maksekäsu kiirmenetlus ja menetluse kord on toodud samas portaalis. Palun tutvuge http://www.juristaitab.ee/kusimused-vas ... rmenetlus/. Saate märkida, kas soovite kulusid teiselt poolelt välja nõuda jms.
Lepingust taganemiseks palun pöörduge õigusnõustaja poole, kes Teile korrektselt dokumendid koostab ja ette valmistab.

Vasta