Küsimus maaomaniku õigustest

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Veebr 2011, 12:19

Küsimus maaomaniku õigustest

14 Veebr 2011, 12:26

Naaberkinnistul hakatakse ehitama ja detailplaneeringuga pressitakse meile peale, et uue kõrgepingeliini elektripost tuleb üsna palju meie maa sisse. Meie sooviks on, et post asuks maatüki piiril. Nüüd need projekteerijad-planeerijad väidavadki, et meie nõusolekut ei olegi neile üldse tarvis. Neil on lähteülesanne panna see post meie maale ja kogu lugu. Kas on nii ja mis võimalused on meil ennast kaitsta? Eesti Energia ei ole meiega ühendust võtnud.

Postitusi: 1237
Liitunud: 01 Veebr 2011, 14:28

Re: Küsimus maaomaniku õigustest

17 Veebr 2011, 18:09

Detailplaneeringus pannakse paik uue kõrgepingeliini võimalik koridor. Õhuliini ja mastide täpne asukoht määratakse edasise projekteerimise käigus so kõrgepingeliini projekti koostamisel. Mastide asukohtade määramine (sh tihedus) sõltub erinevatest teguritest (õhuliini tüüp, maapind, liini käänukohad jms). Üldjuhul mastide asukohti ei määrata lähteülesannetes.
Detailplaneeringu koostamise käigus tuleb koostööd teha ning kõrgepingeliini projekt tuleb kooskõlastada asjasse puutuva maa omanikuga igal juhul.

Vana õhuliini rekonstrueerimisel võib olla olukord, kus mastide asukohad on kõrgepingeliini projekti lähteülesandes ära määratud. Ka siin oleneb kõik olemasolevast olukorrast (õhuliini tüübist, maapinnast, õhuliini käänukohtadest jms). Sellisel juhul on tõenäoliselt olemas ka vana õhuliini kohta kehtivad kokkulepped/lepingud.

Lõpetuseks, kõik oleneb ikkagi konkreetsest olukorrast, üldjuhul, ning võimalusel peab elektriprojekti koostaja maaomaniku põhjendatud ettepanekute ja tingimustega arvestama. Soovitan projekti koostajaga läbirääkimisi pidada.

Vasta