Elektriliini uuendamisel talumiskohutuse jätkumine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Jaan 2022, 09:19

Elektriliini uuendamisel talumiskohutuse jätkumine

25 Jaan 2022, 09:30

Tere,
meie kinnistult jookseb risti läbi 1975 pandud elektriliin. Dokumente selle kohta pole, arusaadavalt on seadusjärgne talumiskohustus. Kinnistule ehitati 90date alguses lisahoone kahjuks selliselt, et liin on ca 1 m kaugusel majast (maja 1 m liini kaitsetsoonis sees). Elektriliin meie kinnistut ei teeninda. Elektrifirma plaanib liini välja vahetada võimsama vastu ja vahetada tugipostid. Kas meil on õigus nõuda projekti ja servituudi loomist, kuid mitte olles tarbiv klient, siis me ei soovi seda kinni maksta kui "kliendi soovil ümberehtitust"? Kas liini väljavahetamist saab lugeda uueks liiniks ja sellisel kujul talumiskohustus vaidlustada?
Aitäh

Postitusi: 2431
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Elektriliini uuendamisel talumiskohutuse jätkumine

25 Jaan 2022, 19:08

Tere

Tehnovõrgu talumistasu on maaomanikule makstav hüvitis elektrivõrgu talumise eest, mida makstakse ainult taotluse alusel.Kui elektrivõrk asub Teie kinnistul, võite elektrivõrgu talumise eest taotleda tasu. Talumistasu jooksva aasta eest makstakse välja hiljemalt sama aasta 30. septembril kui taotlus on esitatud hiljemalt 1. mail jooksval aastal.
Elektrilevile kuuluvate liinide paiknemist ja talumistasu saamise õigust kinnistutel saab kontrollida Maa-ameti Talumistasu kalkulaatoris, mis on kättesaadav https://geoportaal.maaamet.ee/est/Teenu ... -p635.html. Kui ilmneb, et Teil on õigus talumistasule, saate taotluse esitada iseteeninduses https://www.elektrilevi.ee/teenused/talumistasu

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta