Hüpoteek kustutatud ettevõtte kasuks

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Hüpoteek kustutatud ettevõtte kasuks

08 Mär 2021, 11:35

2008 aastal on seatud ühele kinnistule hüpoteek X ettevõtte kasuks.
See X ettevõte on "kustutatud" 2011 aasta lõpus (buumi lõpp ja kõik läks allamäge)
Mina soetasin kinnistu kohtutäituri poolt korraldataval oksjonil ja sellele jäi hüpoteegi märge peale.
Nüüd olen kinnistu omanik, kuid kinnistul on ikka hüpoteek peal, sest keegi ei ole teemaga tegelenud, et seda kuidagi kustutada...
Küsimused:
Kas see hüpoteegi nõue on aegunud?
Kuidas ma saan selle hüpoteegi kustutada?
Kunagine müügikuulutus siin, kus ehk rohkemgi infot kirjas: https://kinnisvara24.delfi.ee/maa-m%C3% ... /240183420

Re: Hüpoteek kustutatud ettevõtte kasuks

15 Mär 2021, 21:57

Tere

Oluline on, kas hüpoteegipidaja on lõppenud õigusjärglasega või ilma õigusjärglaseta. Kui hüpoteegipidaja on lõpetatud õigusjärglasega, on õigusjärglasele läinud üle nii nõue (kui see olemas on) kui ka hüpoteek. Kui aga hüpoteegipidaja on lõpetatud õigusjärglaseta on ettevõttel jäänud jaotamata vara ning tuleks läbi viia täiendav likvideerimine. Hüpoteegipidajaks oleva äriühingu kustutamine registrist ei too
automaatselt kaasa äriühingule kuuluvate asjaõiguste, sealhulgas hüpoteegi, lõppemist. Isik, kelle kinnisasja oli hüpoteegiga koormatud, võib huvitatud isikuna nõuda, et kohus otsustaks osaühingu täiendava likvideerimise. Kui täiendava likvideerimise nõue rahuldatakse, on avaldajal võimalik lõpetada hüpoteek kokkuleppel hüpoteegipidajaga või nõuda hüpoteegipidaja nõusolekut AÕS § 349 lg 1 alusel hagimenetluses kohtus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta