Peatumise/Parkimise keeld kortermajaga piirneval sõiduteel

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Aug 2020, 15:49

Peatumise/Parkimise keeld kortermajaga piirneval sõiduteel

28 Aug 2020, 16:11

Tere,
sooviksin teada, kas kortermaja poolt paigaldatud liiklusmärk (peatumise ja parkimise keeld, va KÜ 1 kirjalikul loal) laieneb ka selle kortermaja ees olevale avalikule sõiduteele (tähistatud minu joonisel punase joonega)? Saan aru, et kortermajal on õigus korraldada parkimist oma krundil (keelustada parkimine ja peatumine oma parkla joonitud kohtadel), aga sõidutee ju ei ole enam nende krunt. Küsimus on selles, et seda sõiduteed kasutavad paljud lapsevanemad oma laste kooli toomiseks, peatuvad korraks, lubavad lapsed autost välja. Nüüd on üks kortermajadest juba paigaldanud sellise märgi ja teisel on samuti kavas paigaldada. Sooviksingi teada, et kas neil tegelikult on selleks õiguslik alus ja kas kortermaja saab niimoodi keelustada peatumise oma krundi parkimiskohtadega piirneval sõiduteel?
Lisasin küsimusega kaasa illustreeriva joonise, et antud küsimust paremini selgitada.
Lugupidamisega, Piret Laurisson
Manused
skeem.png
skeem.png (34.87 KiB) Vaadatud 75 korda

Postitusi: 1664
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Peatumise/Parkimise keeld kortermajaga piirneval sõiduteel

31 Aug 2020, 21:32

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Liiklusseaduse järgi tagab liikluse korraldamise ning liikluskorraldusvahendite õige paigutuse ja korrasoleku teeomanik või teehoiu korraldamise eest vastutav isik. Seega tagab liikluskorraldusvahendite paigutuse ja liikluse korralduse linnamaallinnavalitsus. KÜ võib olla selleks teinud vastava taotluse. Tegemist võib olla olukorraga, kus viidatud alal parkimine takistaks eraparklast väljasõitu.

Riigikohus on leidnud et, sellisel alal ei laiene liiklusseaduse § 21 lg 4 p 8, so parkida ei tohi kohas, kus takistatakse teise sõiduki sõitmist parkimiskohale või sealt väljasõitu.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta