Tagatisraha suurendame

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tagatisraha suurendame

13 Okt 2011, 19:47

Tere,

mul on selline mure, et täna (13.okt) teatas korteri omanik mulle, et nõuab 250 EURi tagatisraha juurde. Üürileping on sõlmitud 2011 märtsis tähtajalisena aastaks.
Kas omanikul on tõesti õigus seda ühepoolselt muuta ja nii lühikese ajaga nõuda et otsigu ma talle 250EURi tagatisraha juurde või ta lõpetab lepingu.

Mona

Re: Tagatisraha suurendame

17 Okt 2011, 17:32

Eluruumi üürilepinguga võib ette näha, et üürnik maksab lepingust tulenevate nõuete tagamiseks üürileandjale tagatisraha kuni kolme kuu üüri ulatuses. See on tagatisraha maksimaalne suurus. Üürnik võib tagatisraha maksta kolme kuu jooksul võrdsetes osades. Esimene osa tuleb maksta pärast üürilepingu sõlmimist. Ametlikult peab üürileandja tagatisraha hoiustama krediidiasutuses oma varast eraldi vähemalt kohaliku keskmise intressiga. Intress kuulub üürnikule ja suurendab tagatisraha. Üürnik võib nõuda tagatisraha tagastamist, kui üürileandja ei ole kahe kuu jooksul pärast üürilepingu lõppemist teatanud oma nõudest üürniku vastu. Kui tagatisraha suurus oli üürilepingus ette nähtud, siis selle hilisem suurendamine on võimalik poolte kokkuleppel. Ühepoolne üürilepingu tingimuste muutmine ei ole seaduslik. Eluruumi üürilepingu ülesütlemine on vastuolus hea usu põhimõttega, kui üürileandja soovis muuta üürilepingut üürniku kahjuks ja üürnik sellega ei nõustunud. Eluruumi üürilepingu ülesütlemise vaidlustamiseks peab üürnik 30 päeva jooksul ülesütlemisavalduse saamisest esitama taotluse üürikomisjonile või kohtule.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta