Süüdistus alusetus rikastumises

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Süüdistus alusetus rikastumises

24 Veebr 2023, 10:50

Tere minul selline mure, et sain 23.veeb.2023 kohtumenetluse, kus mind süüdistatakse alusetus rikastumises. Olukord oli selline, et kus minu kontole kanti raha 400 eur ülekande selgitusega: Makse , millest 275 eur andsin kohe edasi sularaha välja võttes, raha saaja oli minuga koos automaadi juures ja 125 eur oli ta mulle võlgu ja jäi mulle. Inimene kes reaalselt raha sai ( tunnen teda väga vähesel määral) , tema konto oli arestitud ja olin nö. raha vahendaja. Inimene kes raha kandis, on mulle võõras. Täna sain e-toimikusse kohtumenetluse, kuidas see inimene , kes raha kandis süüdistab mind alusetus rikastumises ja nõuab seda raha+ viivised+riigilõiv. Kuna pole varasemalt selliste asjadega kokku puutunud ja elanud igati ausat elu, siis ei oska ma midagi teha. Vastunõude tähtaeg on 9.märts 2023. Kuidas ja mis peaksin tegema? Mis võimalused on mul, et ei peaks neid summasid tasuma?

Re: Süüdistus alusetus rikastumises

27 Veebr 2023, 17:39

Tere

Antud olukorras soovitan kohe ja kiiresti pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele. Kirjeldatud asjaoludel vajate kindlasti juristi abi, kes aitaks nõuet analüüsida ja sellele õigesti vastata.
Sellaks soovitan registreerudes veebilehel https://hugo.legal/ või valida mõne muu meelepärase õigusbüroo.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta