Inkasso võlanõue

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Inkasso võlanõue

24 Aug 2022, 03:49

Tere!

Sain inkassolt võlanõude. Võlanõue on tekkinud seoses teenusega, mille arve saadeti meiliaadressile, mida ma ei jälginud. Ma üldse ei eita, et olen võlgu ja olen nõus ka võlgnetava summa tagastama, aga... Inkasso esitatud võlanõue on algsest teenusevõlgnevusest 4x suurem. 40-eurosest võlast on saanud 219-eurone võlanõue. Kas selline võla 5,5-kordseks paisutamine on seaduslik ja kuidas peaksin toimima. Nagu ütlesin, ma ei eita võlga, aga samuti ei ole ma nõus tasuma arutult suuri summasid.

Aitäh!

Re: Inkasso võlanõue

24 Aug 2022, 17:01

Tere

Üldreegel on, et viivised ja intressid ei tohi ületada nõude põhisummat. Soovitan võtta ühendust algse võlausaldajaga ja selgitada välja, kas ja mis summas Te oma võlgnevuse algsele võlausaldajale tasuda saate. Kui algne võlausaldaja on nõude loovutanud, küsige inkassoettevõttest nõude aluseks olevaid dokumente ja nõude kujunemise arvutuskäiku. Seejärel saate otsustada kellele ja mis summas tuleks võlgnevus tasuda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta