Teenuse ostuamise leping

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Teenuse ostuamise leping

07 Aug 2022, 10:54

Küsimus ettevõtte ja eraisiku vahelise lepingu kohta. On sõlmitud leping, kus on välja toodud ettevõtte poolt osutatavad teenused ning ka juhud, milliste puhul on õigus ettevõttel teenuse osutamise peatada. Samuti on lepingus teenuse kasutaja kohustused ja õigused, nagu ikka. Ettevõte peatas jaanuaris 15 min ette teatamisega ühe lepingus ettenähtud teenuse ( teenuse eest toimus tasumine fikseeritud summas kuumaksu alusel, mitte reaalselt igal kuul tarbitud summana ), põhjuseks toodi elektrihinna tõus ( tegemist oli detsembri/jaanuaris kõrgema börsihinnaga elektriga - mis oli ajutine nähtus, mitte ei jäänud nii kõrgeks hind ja keegi polnud keelanud ettevõttel kasutada fikseeritud hinnaga paketti ). Teenust siiani taastatud pole kuna peale tollast intsidenti leiti, et selle teenuse hinnaks kujuneks varasema 13 eur asemel kuus, 50 eur kuus ja tarbijad ei olnud sellega nõus.
Kas selline ühepoolne lepingu rikkumine muudab lepingu kehtetuks ? Tarbijana olen igakuiselt oma kohustusi lepingu sõlmimise algusest peale korrektselt täitnud. Kas ettevõte peaks sõlmima uued lepingud ? Või tegema miski lisa lepingutesse ? Kas ma olen kohustatud omalt poolt hetkel antud lepingut täitma, kui teenusepakkuja juba üle poole aasta ei täida lepingus toodud kohustust ?

Re: Teenuse ostuamise leping

08 Aug 2022, 21:06

Tere

Lepingu rikkumiseks nimetatakse kohustuste täitmata jätmist või mittenõuetekohast täitmist, sealhulgas täitmisega viivitamist.
Kohustuse rikkumisel kohaldatavad õiguskaitsevahendid on:
Täitmisnõude esitamisel nõuab võlausaldaja võlgnikult kohustuse täitmist
Omapoolse kohustuse täitmisest keeldumine. Kui lepingupooltel on lepingust tulenevad vastastikused kohustused, võib üks lepingupool oma kohustuse täitmisest keelduda
Kahju hüvitamise nõue. Kahju hüvitamise eesmärk on kahjustatud isiku seadmine olukorda, milles ta oleks olnud, kui poleks esinenud kahju kaasa toonud asjaolu.
Taganemine on õiguskaitsevahend lepingu lõpetamiseks. Lepingust taganemine on võimalik juhul, kui on toimunud oluline lepingurikkumine. Lepingust taganemine vabastab mõlemad pooled nende lepinguliste kohustuste täitmisest, kuid ei mõjuta enne taganemist tekkinud õiguste ja kohustuste kehtivust. Lepingust taganemise korral võib kumbki lepingupool nõuda tema poolt lepingu alusel üleantu tagastamist ning saadud viljade ja muu kasu väljaandmist, kui ta tagastab kõik üleantu.
Ülesütlemine on õiguskaitsevahend kestvuslepingute lõpetamiseks, kui on toimunud oluline kohustuste rikkumine või mõjuval põhjusel muutused lepingulises suhtes või selle aluseks olevas suhtes. Lepingu ülesütlemine toimub ülesütlemisavalduse tegemisega. Lepingu ülesütlemine vabastab mõlemad lepingupooled nende lepinguliste kohustuste täitmisest. Lepingust kuni selle ülesütlemiseni tekkinud õigused ja kohustused jäävad kehtima. Lepingu ülesütlemise korral peavad lepingupooled tagastama üksnes lepingu lõpetamisele järgneva aja kohta juba ette üleantu.
Millist õiguskaitsevahendit kasutada, soovitan arutada juristiga. Selleks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta