Krediidileping

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Krediidileping

29 Juun 2022, 14:16

Tere! Lisasin manusesse lepingu ühe osa kus on kirjas põhitingimused. Inkassofirma tahab selle põhjal saada minult põhimõtteliselt sama suurt viivitusintressi nagu on põhisumma. Kokku üle 5000 euro. See tundub minu jaok kuidagi suur. Nüüd lõpuks pika kauplemise peale mulle see ka saadeti ja öeldi et asi kohtus nüüd. Olen kuskilt lugenud neid intressi asju ja no ei saa aru. Kas need päeva intressid on ikka seaduspärased ja intressimäärad?kas on lootust summat kuidagi vähendada ehk siis kas on mõni asi siin ebaseaduslikult suur?
Manused
Screenshot_20220629-145800-01.jpeg
Screenshot_20220629-145800-01.jpeg (152.27 KiB) Vaadatud 1120 korda

Re: Krediidileping

29 Juun 2022, 20:08

Tere

Riigikohus on leidnud, et kui krediidilepingust tuleneva krediidi ja selle eest makstava tasu vahekord on tasakaalust väljas erakordselt suures ulatuses, õigustab see tehingu heade kommete vastaseks lugemist. Sel juhul on võimalik laenulepingu tühisus tuvastada TsÜS § 86 lg 1 alusel (vt Riigikohtu 5. märtsi 2014. a määrus tsiviilasjas nr 3-2-1-186-13, p 22). Vähemalt eelduslikult on sellise olukorraga tegemist siis, kui krediidi kulukuse määr ületab krediidi andmise ajal Eesti Panga viimati avaldatud keskmist krediidiasutuste poolt eraisikutele antud tarbimislaenude kulukuse määra enam kui kuus korda.
Selgitamaks välja, millal on võetud probleemne krediit ja kas krediidikulukuse määr õigustab lepingu tühisuse tuvastamist, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta: https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta