Maksegraafik tehtud, aga võlga ikka tagasi ei maksta.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maksegraafik tehtud, aga võlga ikka tagasi ei maksta.

24 Sept 2011, 13:04

Tere!

Kuidas saada võimalikult kiiresti kätte üüriraha võlglaselt? Ollakse võlgu 3 kuu jagu üüri ja kommunaalkulude eest. Koostasime augusti lõpus enne korteri ülesütlemist maksegraafiku, mille esimeseks maksekuupäevaks oli 10. sept. Lubati kõik ilusti ära maksta ja graafik pidavat sellisena sobima. Aga nagu arvata võis, kuupäeva kukkudes, rahast ei kippu-ega kõppu. Telefonile ei vastata, meilidele ammugist mitte. Olen tänaseks nende 3 kuu elamise ise kinni maksnud, aga ei kavatsegi neile seda raha kinkida, endalgi niigi raske.

Te olete foorumis varem taolisele probleemile vastanud, et kui võlgnik hoidub oma kohustuste täitmisest pahatahtlikult kõrvale, on võlausaldajal 2 võimalust: kas loovutada nõue inkassofirmale või esitada hagi kohtusse ja seejärel, kui hagi rahuldataks, hakkab kohtuotsust täitma kohtutäitur.

Siit ka minu küsimus: kui mul on kogu see saaga tõendatav, dokumendid allkirjadega, meilid jm olemas, ja millegi üle vaielda ei ole, siis kuidas mul kõige kasulikum toimida oleks? Kas minu arvamus on õige, et kohtusse pöördumisega läheks võla kättesaamiseks rohkem aega kui inkassofirma kaudu? Ja kas ma pean esialgu inkassofirmale ka ise midagi maksma? Lisaks, kas sellest võib probleem tekkida, kui ma ei ole väljaüüritava korteri omanik, vaid omaniku (oma isa) volitatud esindaja?

Ette tänades,
E

Re: Maksegraafik tehtud, aga võlga ikka tagasi ei maksta.

26 Sept 2011, 16:56

Teil oleks otstarbekas püüda asi lahendada maksekäsu kiirmenetluse korras.
Maksekäsu kiirmenetluse avaldus peab sisaldama vähemalt järgmisi andmeid:
1) poolte ja nende esindajate andmed;
2) kohtu andmed, kuhu avaldus esitatakse;
3) nõutav rahasumma, kusjuures eraldi tuleb märkida põhinõue ja kõrvalnõuded, viivise arvestamise korral viivise määr ja arvestamise kestus;
4) nõude aluseks olevate asjaolude lühikirjeldus;
5) tõendite lühikirjeldus, mida avaldaja saaks kasutada oma nõude tõendamiseks hagimenetluses;
6) kinnitus, et nõue on sissenõutav ega sõltu vastastikuse kohustuse täitmisest või et vastastikune kohustus on täidetud;
61) kinnitus, et avaldaja on esitanud andmed ausalt oma parimate teadmiste kohaselt ja on teadlik, et tahtlik valeandmete esitamine kohtule võib kaasa tuua kriminaalvastutuse;
7) kohtu, kes võib kohtualluvuse järgi maksekäsu esemeks oleva nõude lahendada hagimenetluses, korteriomandist või kaasomandist tulenevas asjas aga hagita menetluses, andmed.
Kui avaldaja soovib, et maksekäsule vastuväite esitamise korral menetlus lõpetataks, peab ta seda avalduses märkima. Kui maksekäsu kiirmenetluse avalduse esitab esindaja, peab ta avalduses kinnitama oma esindusõiguse olemasolu ja viitama esindusõiguse alusele.
Inkassofirmasse pöördumine ei pruugi olla antud juhul sugugi kõige kiirem võimalus. Kas inkassofirma vätab Teilt tasu, sõltub ilmselt sõlmitavast lepingust.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta