Autoremont

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Autoremont

20 Apr 2022, 21:11

Tere

Minu autol esines viga (rooli pööramisel kostus heli, mida ei tohiks olla ning kostus undamist) ning kuna olin varasemalt pannud aja ühte remonditöökotta, kus enne ei olnud käinud, auto teise, sõitmist mittetakistava probleemi väljauurimiseks, siis sai palutud üle vaadata ka rooliga seotud probleem. Auto vaadati üle ning teatati, et vahetust vajab roolilatt ning eesmised õõtsad - lasin need korda teha ning maksin remonditöökojale selle eest neljakohalise summa. Viga kadus pärast eelpoolmainitud autoosade vahetust, kuid 3,5 nädalat hiljem tuli rooli pööramisel kirjeldatud probleem tagasi. Sooviksingi nüüd täpsustada üle selle, et saan aru, et autoremonditöökodade puhul teenuse pakkumisega on tegemist tarbijatöövõtulepinguga VÕSi järgi - kas eelpool nimetatud olukord (vea tagasitulek) liigitub siis töö mittevastavusele lepingutingimustes (VÕS § 641)? Seega oleks mul õigus VÕS § 642 lg 2 ning § 646 lg 1 ja 4 alusel nõuda siiski vea parandamist nende kulul, kuivõrd mul puuduvad eriteadmised autoremondi vallas ning töökoja sõnul ja esmasel vaatlusel (3,5 nädalat ei ole viga märgata) sai viga parandatud? Märgin veel, et kirjalikku lepingut sõlmitud pole, et mis viga oli või kuidas parandatakse ning mis tingimustel vms, suuliselt mulle öeldi, mis autol viga ja kuidas lahendad, esitati pakkumine, mille vastu võtsin ning pärast tööde teostamist esitati arve. Usaldasin vaid spetsiifiliste teadmistega ning hea reklaami ja soovitustega töökoda.

Re: Autoremont

21 Apr 2022, 14:25

Tere

Kahjuks ei ole esitatud kirjelduse põhjal võimalik asuda üheselt seisukohale, kas tehtud tööd on ebakvaliteetsed, detailide vajadus oli ebavajalik ja kas detaile üldse vahetati ning millest on tingitud probleemi kordumine. Esmalt soovitan pöörduda oma probleemiga samasse autoremondi töökotta ja küsida nende hinnangut probleemi kordumisele. Kui on kahtlus, et remondi käigus tegelikult arvel kajastuvaid detaile ei vahetatud või et tööd on teostatud ebakvaliteetselt, võiksite küsida selle kohta hinnangut mõnes teisest usaldusväärsest töökojast (parim tõend on tavaliselt margiesinduse töökoja hinnang).
Kui probleemi kokkuleppel lahendada ei õnnestu, soovitan pöörduda individuaalsele nõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/ et koostöös juristiga kõik asjaolud läbi arutada ja olukorrale õiguslik hinnang saada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta