Julius Inkasso

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Julius Inkasso

13 Apr 2022, 15:14

Tere!

Siit on küll sarnased postitused läbi käinud, kuid mõni asi on siiski segaseks jäänud ja kindluse mõttes küsiks üle, sest praegu vist AS Ühisteenuste aegunud trahvide ülevõtmine Julius Inkasso poolt on laiem teema. Ühesõnaga sain minagi neilt kirja, et minu AS Ühisteenused võlanõue on neile üle antud ning nõutakse tasuda hiljemalt 15.04. Tegu on veebruar 2019 väidetava parkimistrahviga, kuna tol korral mulle mingil kujul trahvi tegelikult ei edastatud, siis mõistagi polnud, mille eest tasuda. Autost tehtud piltidel ei nähtu kusagilt edastatud trahvikviitungit ja seega nõue fikseerimata (päriselt ka kviitungit ei antud, sest kontrolör nähes mind kähmas, et sõidaksin minema ja kõndis eemale). See, et trahv mulle tookord väidetavalt ikkagi tehti, sai minu teadmiseks paar kuud enne nõude aegumist 2021 detsembris, kui AS Ühisteenused minu poole pöördus. Keleldusin tasumast eelnimetatud põhjustel. Tänaseks, kui inkasso seda nõuab, on nõue juba ka aegunud.

Andsin sellest neile teada, aga nende sõnul kohaldab aegumist vaid kohus, samas kusagilt internetist lugesin, et selleks ikkagi kohtusse pöörduma ei pea ja piisab vastuväite esitamisest? Kuidas täpselt see käib, kellele? Olen nendega mitu päeva kirjavahetuses olnud ja tundub nagu räägiks seinaga. Väidavad, et saavad selle info edastada ka maksehäireregistrisse ja viitavad VÕS §76-le, st saavad seda sisse nõuda. Kuidas oleks praegu kõige mõistlikum läheneda, kas peale hagi esitamist kohtule mingit teist varianti ei ole, et nad lõpetakse selle alusetu nõudega pommitamise ja ähvardamise? Väga ähvardav ja tüütu on see ning nendega vaidlemine võtab meeletult aega, lisaks muidugi ei taha ju riskida, et tõesti midagi hiljem maksehäireregistris üleval on.

Re: Julius Inkasso

14 Apr 2022, 09:12

Tere,

Juhiseid inkassofirmaga suhtlemiseks saate Hugo.legal veebilehelt https://hugo.legal/inkasso-volgade-sissenoudmine/
Edasiseks nõustamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel https://hugo.legal/ HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu.
Pakume nii kohtumisega nõustamist, kui distantsnõustamist. Kohtumisega nõustamised toimuvad HUGO kontorites üle Eesti. Distantsnõustamist pakume video ja e-posti teel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta