Müüdud auto parkimistrahv

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Müüdud auto parkimistrahv

13 Apr 2022, 14:26

Tere!

Müüsin maha oma eelmise auto (25.03.21 ostu-müügileping). Leppisime ostjaga kokku, et ta kirjutab auto ise enda nimele, ostja aga seda ei teinud ning vähem kui kahe nädala pärast sain parkimistrahvi (25.03.21). Alles siis tegin võõrandamisest teatamise. Seega trahvi saamise ajal oli auto veel minu nimel, aga mul on olemas ostu-müügileping, kus on kirjas kuupäev, millal auto müüsin. Saatsin selle lepingu ka AS-Ühisteenustele, kellelt trahvi sain ja nad lubasid trahvi edasi saata uuele omanikule. Pärast seda oli pikalt vaikus, kuniks nüüd, 29.03.2022 sain Julianus Inkassolt võlateatise. Saatsin ka neile ostu-müügilepingu, nemad seda ei aksepteeri. Inkassofirma soovis saada mingisugust tõestust ARKist. Käisin ARKis, rääkisin neile loo ära ja nemad ütlesid, et inkassofirmal pole mingisugust õigust seda küsida ja et mina olen teinud kõik õigesti, ARKist soovitati mul ka otsida õigusabi. Trahv saadud 25.03.2021, ostu-müügileping koostatud 13.03.2021. Saan sellest aru, et olin ise rumal, et kohe autot ümber ei kirjutanud, aga kas tõesti ostu-müügileping ei ole siinkohal mingisugune tõend?
1. Kas Inkassofirmal on õigus minult tasumist nõuda?
2. Kas ostu-müügilepinguga saan üldse midagi tõestada, kui trahvi saamise hetkel oli tõesti veel auto ümber kirjutamata?
3. Kas oleks võimalik, et see trahv saadetakse õigele omanikule?
4. Mis juhtub kui mina ei ole nõus seda maksma? Kui mina tasun selle võla ära, siis kas siiski minu nimi jääb kuskile maksehäireregistrisse näha?
5. Põhiliselt olen mures, kas minu nimi jääb tulevikus kuskile maksehäireregistrisse näha? Soovin, et see vormistataks ümber praegusele omanikule, ostu-müügilepingu järgi.

Re: Müüdud auto parkimistrahv

14 Apr 2022, 09:10

Tere,

Auto omanikul lasub kohustus trahvi eest vastutada kuni ta tõendab, et trahvi eest vastutab keegi teine. Tõenäoliselt on tegemist leppetrahvi nõudega. Leppetrahvi saab nõuda isikult kes lepingut on rikkunud. Parkimise puhul parkinud tasulisel alal ja jätnud selle eest tasumata. Varasemalt on olnud ostu-müügi leping piisavaks tõendiks lepingu rikkuja tuvastamisel. Küll aga võib olla teil vajalik saada abi inkassofirmaga suhtlemiseks.
Edasiseks nõustamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel https://hugo.legal/ HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu.
Pakume nii kohtumisega nõustamist, kui distantsnõustamist. Kohtumisega nõustamised toimuvad HUGO kontorites üle Eesti. Distantsnõustamist pakume video ja e-posti teel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist
Üles

Re: Müüdud auto parkimistrahv

14 Apr 2022, 17:58

Sai broneeritud aeg õigusnõustamisele 27.04.2022, sest varasemat aega ei olnud. Julianus Inkasso võlanõude tähtaeg on aga 18.04.2022. Kas peaksin võlanõude ära tasuma ja 27.04 minema nõustamisele või jätma hetkel tasumata või kuidas peaksin käituma?

Re: Müüdud auto parkimistrahv

14 Apr 2022, 20:50

Tere

Inkasso nõuet praegu tasuda ei soovita. Pigem esitage vaie põhjusel, et autot parkis teine isik ja see on tõendatav ostu-müügi lepinguga. Kuidas saate pärast edasi liikuda ja ennast alusetute õigusriivete eest kaitsta, juhendab juba nõustamist läbi viiv jurist.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta