laenu osamakse

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

laenu osamakse

24 Mär 2022, 10:12

Tere! On nuud selline mure, et IPF Digital on andnud mu volgnevuse inkassole ule. Asi aga selles, et koik need osamaksed mis ma seni teinud olen, on vaidedavalt ainult intress. Kui kysisin, et palju mul pohisummast makstud on, siis pohimotteliselt mitte midagi. Kas olen asjast valesti aru saanud, et osamakse tasumisel peab mingi teatud osa ka maha minema pohisummast. Sest pea kolm aastat olen nyyd maksnud intressi ja volanoudes on margitud taissumma ning pluss veel intresse. Ma ei saa aru, kuidas nad saavad nii teha. Kas see on seadusega lubatud. Palun selgitage, kas mul on oigus keelduda sellest noudest kui minu osamaksetelt senimaani pole maha arvestatud pohisummast sentigi ja mis ma peaks ette votma nuud.

Re: laenu osamakse

24 Mär 2022, 20:43

Tere

Teie kirjelduste kohaselt võib olla tegemist olukorraga, kus maksed ei ole kohustuste katteks arvestatud õiguspäraselt. Soovitan Teil pöörduda pöörduda juristi vastuvõtule, esitada juristile laenuleping ja paluda anda hinnang laenuandja käitumisele. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta: https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta