Kuidas Eesti Vabariigi seadustega võlad kustuvad

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kuidas Eesti Vabariigi seadustega võlad kustuvad

22 Sept 2011, 18:46

Olen 2003. a algusest võlgu SEB pangale. Olen küll proovind seda asja lahendada, aga pank ütleb, et nemad andsid asja inkassosse, aga inkasso ei taha üldse suhelda, vaid saadab iga aasta kirja, kus summa on alati erinev - vahel väiksem, vahel jube suur. Olen kuulnud, et mingite aastate jooksul saab võla kustutata. Kas see vastab tõele, kui jah, siis kuidas peaksin käituma?

Re: Kuidas Eesti Vabariigi seadustega võlad kustuvad

26 Sept 2011, 16:57

Õigus nõuda teiselt isikult teo tegemist või sellest hoidumist (nõue) aegub seaduses sätestatud tähtaja (aegumistähtaeg) jooksul. Pärast nõude aegumist võib kohustatud isik keelduda oma kohustuse täitmisest. Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat. Seadusest tuleneva nõude aegumistähtaeg on kümme aastat. Üldine nõude aegumise tähtaeg on kolm aastat. Kui Teie võlg tekkis seoses tehinguga, siis on Teie vastu esitatud nõue aegunud ja Teil on õigus keelduda kohustuse täitmisest.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta