1. leht 1-st

Efta Legal OÜ üldvolikiri EuroPark Estonia OÜ esindamiseks

Postitatud: 03 Mär 2022, 18:26
Tere, lugesin andmekaitseinspektsiooni lehelt, kui esitate kaebuse kellegi teise nimel (isik või ettevõte), siis lisage kirjalik tõend oma esindusvolituste kohta.

Kuna Pärnu Makseosakonnas ei kontrollita põhjalikult avaldaja nõudeõigust ja nõudeõiguse alusdokumente siis avaldaja ei lisa esitatud tõenditele esindusõigust tõendavat alusdokumenti üldvolikirja.

Tasusin kõik võlgnevused ja maksin Pärnu makseosakonna riigilõivu ja menetluskulud. Vastasin ja lisasin digikviitungi avaldajale ja makseosakonnale võlgnvuse tasumisest. Alati tuleb enda võlgnevused tasuda ja pärast võla tasumist vastulause esitada. Alles siis alustasin omapoolset alusdokumentide kontrollimist.

Nüüd õigusbüroo viiivitab esindusõigust tõestavat alusdokumenti esitamast. Põhjenduseks minu kui võlgniku arusaamatu käitumine ja enese väljendamine kirjalikult.

Kas õigusbürool on õigus keelduda esindusõigust tõendava üldvolituse näitamisest võlgnikule?

Õigusbüroo kliendiks on eraparkla firma EuroPark Estonia OÜ.

Re: Efta Legal OÜ üldvolikiri EuroPark Estonia OÜ esindamiseks

Postitatud: 03 Mär 2022, 23:22
Tere

Maksekäsu osakonnale tulnuks esitada vastuväited ja võlgnevust mitte tasuda. See ongi menetluse mõte, et mõlemal menetlusosalisel on võimalus enda seisukohtade esitamiseks. Tsiviilkohtumenetluse seadustik näeb ette, et vastuväite korral menetlus lõpetatakse ja kui avaldaja on seda soovinud, antakse üle hagimenetlusse, kus juba kontrollitakse nõuet ja selle alusdokument ka sisuliselt.Kuna tasusite nõutavad summad, tunnistasite seeläbi võlgnevust, võtsite nõude õigeks ja ka rahuldasite selle.
Nüüd on oluline, kas tasusite nõude õigele isikule. Kui tasusite nõude õigusbüroole, võiksite küsida neilt dokumenti, mis tõendab nende õigust võtta volitaja nimel vastu rahasummasid. Kui aga eesmärgiks on kontrollida, kas õigusbürool oli õigus nõet kohtusse esitada, ei muudaks volikirja puudumine sisuliselt enam midagi.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist