Sõiduki liisinguleping

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Sõiduki liisinguleping

22 Sept 2011, 15:09

2009.a. mai lõpus tegin liisingufirmale avalduse sõiduauto liisingulepingu ennetähtaegseks lõpetamiseks. Sõiduki viisin firma poolt määratud automüügiplatsile, kus see ka umbes kuuaja jooksul realiseeriti uuele rentnikule või omanikule. 2009 suvel, peale seda, kui sõiduk oli leidnud uue kasutaja, helistasin liisingufirmasse ja küsisin infot edasise tegevuse kohta. Sealt vastati, et nad teavitavad mind, kui on selleks vajadus.
21. sept. 2011 helistati mulle telefoni teel ja küsiti millal ma maksan oma 2009.a võlgnevuse, mis on üle 18 000 EEK, liisingufirmale. ????? Liisingufirma oli nüüd, enam kui 2 aastat hiljem, avastatnud selle võlgnevuse. Edasise vestluse käigus selgus, et firma oli saatnud 2009. aastal lepingus märgitud minu elukohajärgsele postiaadressile tähitud kirja, mis on dateeritud 31.08.2009 ja mis ei jõudnud minuni, kuna olin vahepeal vahetanud elukohta (ehkki minu tel.nr ja meiliaadress on lepingus kirjas). Minu küsimuse peale, et miks siis 2009 aastal minuga telefoni või meili teel ühendust ei võetud, sain vastuseks, et nemad suhtlevad kirjaposti teel. Nüüd saadeti mulle meilile, mille aadress oli ka lepingus, uuesti see 31.08.2009 koostatud kiri, milles nõutakse võlgnevuse tasumist 10 päeva jooksul, sest vastasel korral antakse asi lahendada inkassofirmale. Palun Teie arvamust, kas minuga on käitutud õigesti.

Re: Sõiduki liisinguleping

25 Sept 2011, 18:42

Õigus nõuda teiselt isikult teo tegemist või sellest hoidumist (nõue) aegub seaduses sätestatud tähtaja (aegumistähtaeg) jooksul. Pärast nõude aegumist võib kohustatud isik keelduda oma kohustuse täitmisest. Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat. Antud juhul, kui Teile esitatud nõue tuleneb liisingulepingust, siis selline nõue ei ole aegunud ja see võidakse Teilt sisse nõuda. Teilt nõutava summa sisse nõudmise asjaolude täpsustamiseks tuleks aga pöörduda liisingufirma poole.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta