Mure võrguteenuse pakkujaga

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mure võrguteenuse pakkujaga

10 Veebr 2022, 17:43

Teemaks gaasitarbimine , kus võrguteenuse pakkuja ja gaasimüüija on eraldi. Paar aastat tagasi paigaldas võrguteenuse pakkuja Kakumäe Võrgud (edaspidiKV) gaasiarvestile kaugloenduri ja tehnik ütles , et enam pole vaja gaasinäitu võrguettevõttele teatada. Selleks andsin aktile allkirja, eraldi lepingut ei sõlmitud. Kõik arveldamine toimus siiani korrektselt. Jaanuari lõpus sain KV telefonikõne, et minu kauglugeja ei tööta juba pikemat aega ja nad tahavad selle välja vahetada. Küsimusele, et mille alusel nad arveid saadavad, sain vastuse , et eelnevate tarbimiste alusel ehk prognoosarved. Kontrollides nende saatetud viimast arvet ja gaasiarvesti reaalset näitu , oli vahe 800 m3 rohkem tarbitud gaasi. Vaadates eelnevaid arveid, millal hakati prognoosnäidu alusel arveid saatma , avastasin , et olen maksnud prognoosnäidu alusel al 07.2020 , ehk siis 19 kuud ja selle aja jooksul tarbinud gaasi ca 800 m3 rohkem. Muidu probleemi polekski , sest kasutatud gaasi eest on vaja maksta aga gaasi hind on viimase 4 kuuga tõusnud trastiliselt. Ehk siis 0,35 eurosenti pealt kuupmeeter 1.24 euroole kuupmeetri eest. Arve esitati mulle aga nii , nagu ma oleks selle gaasikoguse tarbinud viimase kuu hinna alusel. Hinnavahe on ligikaudu 550 eur. Olen saatnud võrguettevõttele sellekohase kirja, palunud selgitust ja lehendust , millele pole vastatud (üldmeilile). Küsimus teile, kas nii on õige ja milline seadus seda reguleerib. Kuidas peaksin edasi käituma ?

Re: Mure võrguteenuse pakkujaga

11 Veebr 2022, 16:22

Tere

Võrguettevõtja tagab, et maagaasiseaduse § 24 lõigetes 13 ja 14 nimetatud mõõtepunktide gaasikoguste mõõteandmed edastatakse võrguettevõtjale kauglugemise teel, seega on võrguettevõtjal vastav kohustus. Kuidas toimitakse kauglugemise rikke korral, on tõenäoliselt kirjas Teie lepingus tüüptingimusena. Tüüptingimus ei tohiks olla tarbijat kahjustav. Kui selline tingimus lepingus on või kui leping olukorda üldse ei reguleeri, soovitan pöörduda olukorrale hinnangu saamiseks Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti poole. Tarbijate nõustamistelefon 620 1707 töötab E-R 10.00-15.00. Pöörduda saab ka e-kirja teel aadressil info@ttja.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta