Inkasso ja telefonimüük

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Inkasso ja telefonimüük

09 Veebr 2022, 13:35

Tere!

Mul on selline mure, et sain Julianus Inkassolt teate, et minult nõutakse võlga sisse. Võlgnevus aastast 2020. Tegemist on telefonimüügi tehinguga ning kahtlen tegelikus aluses võlga nõuda. Võtsin aastal 2020 vastu telefonimüügi pakkumise, mis sisaldas elektrilist hambaharja ning kahte kohustuslikku lisasaadetist. Hambaharja(ja esimese saadetise) sain kenasti kätte ja tasusin selle eest. 2020. aasta aprillis pidin saama teise kohustusliku saadetise, seda ei tulnud. Sain sõnumeid, kus paluti arve tasuda. Loomulikult võtsin nendega aprillis ka ühendust ja uurisin, et mille eest ma tasun, kui saadetist pole saanud. Vabandati ning lubati uus saata, pakki ei tulnud. Juunis-juulis sain taaskord meeldetuletusi arve tasumise kohta. Võtsin nendega juulis ühendust ning andsin teada, et pole endiselt saadetist saanud ning palusin lepingu lõpetada. Sain vastuseks, et leping peatati. Loomulikult ma ei maksnud saadetise eest, mida kätte ei saanud ning nende poolt peale tellimuse peatamist ka rohkem meeldetuletusi ei tulnud. Minu jaoks tundus, et nad said aru sellest, et ma ei saanud teist kohustuslikku saadetist kätte ning ei ole millegi eest tasuda, seda enam, et ka lepingu peatamisel võlgnevuse kohta midagi ei mainitud. Olen hambaharja müüjatega ühendust võtnud, sealt poolt lubati inkassonõue tagasi võtta ning sooviti, et arve otse neile tasuksin. Olen nüüd maksehäirete registris üleval kui võlgnik ning nagu inkasso ise oma kirjas rõhutab, siis on võlg "Halb maine pankade, tööandjate ja koostööpartnerite silmis". Ma ei vaidle sellele muidugi vastu, kuid leian, et tegelikult ma siiski võlgu ei ole ning minu nime kuhugi nõndaviisi riputamine on minu maine kahjustamine.
Kas selline võlg on üldse nõutav, kui inimene pole toodet kätte saanud ning on sellest ka müüjat teavitanud?
Kas maine kahjustamise eest on ka võimalik hüvitist nõuda, või jääbki asi nii ja nende tegevus on seaduslik?

Lugupidamisega

Re: Inkasso ja telefonimüük

09 Veebr 2022, 20:05

Tere

Kindlasti ei pea keegi tasuma teenuse ega toote eest, mida ta saanud ei ole. Kirjelduste kohaselt olete toote müüjat ka toote mittesaamisest informeerinud. Seega ei ole tekkinud kohustust tasuda ega saa olla ka õigust olematut nõuet inkasso- või kohtumenetluses sisse nõuda. Samuti ei saa olla õigustust Teie kohta laimava sisuga andmete avaldamisele. Teil on õigus nõuda Teid kahjustava tegevuse lõpetamist ja tekitatud kahju hüvitamist.
Edasiseks nõustamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, regitreerudes eelnevalt veebilehel https://hugo.legal/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta