Esitatud võlanõue ja ülisuur intress

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Esitatud võlanõue ja ülisuur intress

22 Sept 2011, 08:36

Tere!
Mure selline, et sai võetud 2.10.2008 aastal x-ilt laenu. Laenusummaks oli 40 000 EEK (u 2556 €). Laen sai võetud 7 aasta peale. Tagasi oleksin pidanud maksma kokku 143436 EEk (u 9167 €). Nii, aga mul tekkisid makseraskused, viibisin pikalt haiguslehel, abikaasa kaotas töö, lapsed tahtsid koolitamist (tol ajal oli kolm last koolitada). Seega jäi maksmata, sõlmisin x-ga mitu vahekokkulepet, selle alusel sai ka makstud nii, kuidas võimalik oli.
Kuid nüüd, kui x andis minu laenu inkassofirmale, tekkisd mul mõned küsimused, nimelt väidab inkassofirma, et põhiosa jääk on 4379 € (see oleks siis 68516 EEK, kuigi sai ju võetud kroonides 40 000 ja seda on maksitud ka), kuidas on selline asi võimalik, et põhiosa iseenesest kasvab? Intresse tahab inkassofirma ja x saada 18 000 € (u 281 638 krooni). Kokku tahab x saada 22379 € (seega 350 155 EEk, seega algsest summast mille pidin tagasi maksma 206 917 krooni - 13211 € rohkem).
Ja minu küsimus olekski, et kas x-il on õigus nõuda nii suurt intressi? Kust tuleb selline suur põhiosa jääk? Ning mida ma tegema peaks?
Käin tööl miinimum palga eest ja lähiajal on operatsioon ees, seega pean taas viibima pikemalt sinisel lehel.

Re: Esitatud võlanõue ja ülisuur intress

25 Sept 2011, 18:32

Kui pank loovutas nõude inkassofirmale, siis ka edasine laenu nõudmine Teilt toimub või peaks toimuma Teie poolt pangaga sõlmitud laenulepingu alusel. Inkassofirma ei oma õigust ühepoolselt suurendada põhilaenu suurust, samuti peaks ka laenult tasutavad intressid jääma samaks, nagu lepingus on ette nähtud. Võlgniku olukord nõudeõiguse loovutamisel ei tohi halveneda. Antud juhtumi puhul on Teie olukord aga muudetud sisuliselt lootusetuks. Kui on võimalik, püüdke sõlmitud laenulepingut täita, kuid laenu tagastamisel märkige kviitungitele, et tasute põhivõlga, aga mitte intresse ega viivist. Üheks võimaluseks on ka ilmselt eraisiku pankroti välja kuulutamine.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta