Osta.ee ja reeglitest arusaamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Osta.ee ja reeglitest arusaamine

10 Nov 2021, 17:56

Tere! Palun veidi nõu.

Tegemist on osta.ee kasutamisega seotud probleemiga, kus mina olen müüja ja oksjonivõitjad pole oma kaupa ära viinud ja kas on maksnud või on maksnud asja eest peale tähtaega. Lisan veel, et minu tehtud oksjonites on kirjas: "Tasumine ja järeletulemine 2 nädala jooksul peale oksjoni lõppu."

https://www.osta.ee/index.php?fuseactio ... ge&id=1224 -- Siin on kasutajaleping.
Punkt 2.4 -- Kas siin kohaldatakse oksjonitingimustes kirjutet või osta.ee enda reeglistikku? Kui ostja ei reageeri 21 päeva jooksul, mis õigused on mul oksjonil olnud kaubaga tegeleda - uuesti müüa, ära visata vms? Siin tuleb üks aspekt veel juurde: kui olen nt 18. päeval peale okjsoni lõppu avanud prentensiooni vormi, kuid 21. päevaks pole ikka mitte midagi juhtunud, mis võib kaubaga teha?

Punkt 3.2.4 ...on teadlik, et müügi- jmt lepingute sõlmimine toob kaasa
juriidiliselt siduva kohustuse ning et sellise kohustuse täitmata jätmisel vastutab ta kohustuse
rikkumise ja sellega tekitatud kahju eest.


Juhtum A:
Oksjon lõpeb, ostja tasub koheselt, ei suhtle 21+ päeva. Läheb mööda 23 päeva ja ostja soovib kaupa kätte saada – kas on õige käitumine mitte raha tagastada? Tagastada raha miinus minu makstud komisjonitasu osta.ee´le? Kas on alus nõuda ostjalt komisjonitasu, ehk tekitatud kahju?

Juhtum B:
Oksjon lõpeb, ostja ei tasu, ei suhtle/kirjuta. 25. päeval tasub ostja ja soovib asju kätte saada. Jätta raha endale, panna asjad uuesti müüki? Tagastada kõik summad? Tagastada summad aga jätta makstud komisjonitasu omale?

Osta.ee meeskond kirjutab igal sammul, et ostjatel A ja B on õigus kas saada kaup või kogu summa tagasi hoolimata ajaraamistiku ületamisest. Siinkohal sooviksingi veidi nõu kuidas reeglistikust aru saada ja mis on õige käitumine, et tulevikus müüjana probleeme vältida.

Päikest!

Re: Osta.ee ja reeglitest arusaamine

10 Nov 2021, 22:30

Tere

Konkreetse lepingu analüüsimiseks ei ole foorum kohane viis. Selleks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/ HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu. Pakume nii kohtumisega nõustamist, kui distantsnõustamist. Kohtumisega nõustamised toimuvad HUGO kontorites üle Eesti. Distantsnõustamist pakume video ja e-posti teel.
Üldine põhimõte on aga, et lähtuda tuleb lepingust. Kui lepingus kokku lepitu on mõnes punktis seadusega vastuolus, kehtib selles osas seadus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta