Võla avaldamine peale menetlusse võtmisest keeldumise määrust

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 9
Liitunud: 28 Mär 2013, 12:52

Võla avaldamine peale menetlusse võtmisest keeldumise määrust

09 Sept 2021, 16:38

Tere,

kaks nõuet - üks aastast 2014.a, teine 2015.a - 2016.a ja 2018.a maksekäsu kiirmenetlus, millele oli esitatud vastuväided. Hageja ei põhjendanud oma nõuet,mille tulemusena kohus jättis hagid menetlusse võtmata.
Mõlema nõude puhul oli Hageja esindajaks Julianus.

Tänase päeva seisuga taust.ee andmebaasis (Julianus haldabki seda registrit) näitab võla.
Kas ja kuidas saab andmed kustustada taust.ee registrist? Millele saan tugineda nõudmisel kustutada nõuded? Kas see, et juba pöördusid kohtu poole on argument?

Samuti TsMS § 372 lg 6 kohaselt kui kohus keeldub hagiavaldust menetlusse võtmast ja tagastab selle määrusega, loetakse, et avaldust ei ole esitatud ja et hagi ei ole olnud kohtu menetluses. Kas see tähendab seda, et nad võivad kasvõi iga kuu esitada makseettepanekud maksekäsu kiirmenetluse raames?

Ette tänades!

Postitusi: 2308
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Võla avaldamine peale menetlusse võtmisest keeldumise määrust

09 Sept 2021, 20:47

Tere

Mõlema nõude puhul saab asuda seisukohale, et need on aegunud. Iseenesest võib aegunud nõudel põhinevat maksehäiret küll teatud aja jooksul avaldada, ent avaldamist ei tohiks alustada juba aegunud nõude suhtes. HUGO InkassoAbi robot aitab Teil koostada dokumendi, mille esitamisel inkassofirmale saate vaidlustada nendepoolse ebaõiglase nõude. Robot dokumendi koostamiseks on leitav https://hugo.legal/oigusrobotid/inkassoabi/ Õigusroboti koostatud avaldus maksab üksnes 5 eurot ning sellele rakendub raha tagasi garantii!
Edasiseks nõustamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel https://hugo.legal/ HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu.
Pakume nii kohtumisega nõustamist, kui distantsnõustamist. Kohtumisega nõustamised toimuvad HUGO kontorites üle Eesti. Distantsnõustamist pakume video ja e-posti teel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta