Tagasivõitmine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Mai 2021, 10:58

Tagasivõitmine

06 Mai 2021, 11:25

Tere.
Olen kuulutanud välja eraisiku pankroti, mis jõustus aprilli lõpus 2021.
Nn varaks mul auto, mis varasemalt registreeritud minu nimele, kuid 2020 detsember kirjutasime elukaaslase nimele ümber, kuna tema tegeles siis edasi autole liikluskindlustuse sõlmimisega jne, mis auto omamisega kaasneb ja mida minul ei olnud enam võimalik teha seoses rahapuudusega. Leppisime mehega kokku, et ta aitab mul pinnal püsida, senikauaks kuni mul hakkab sissetulek laekuma (olen beebiootel, TA oktoober 2021) ja ta saab auto endale. Ma ei saaks niikuinii endal autot lubada aastaid, ei jõudnud isegi kütet sinna sisse osta ja tundus aus kokkulepe omavahel minu olukorra pärast.
Nüüd pankrotihaldur ütleb, et auto kuulub tagasivõidetava vara hulka ja pean selle maha müüma, kuid reaalselt ei ole see ju enam minu vara, kuigi see oli aastaid minu nimel. Kas ongi nüüd nii, et elukaaslane jääb minu pärast autost ilma, mille olen talle lubanud selle eest, et mulle iganädalaselt raha annab igapäevasteks kulutusteks?

Postitusi: 2186
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Tagasivõitmine

06 Mai 2021, 19:59

Tere

Tagasivõitmise otsustab pankrotihalduri hagiavalduse alusel kohus. Tehing on tagasivõidetav vaid juhul kui sellega on kahjustatud võlausaldajate huve. Kui tehingu alusel saadu arvelt tasuti võlausaldajatele, võib kohus otsustada, et tehing ei ole tagasivõidetav.
Ühelt poolt võib tehing olla tagasivõidetav, ent kui tehing ei olnud tehtud tasuta vaid tehingu teine pool on auto eest rahalisi sooritusi teinud, tuleb need talle hüvitada. Kui teine pool teadis või pidi tehingu tegemisel teadma, et tehing kahjustab teiste võlausaldajate huve, saab ta võlgnikule üleantu eest nõuda hüvitist üksnes pankrotivõlausaldajana. Kuna tegemist on Teie elukaaslasega, kes on pankrotiseaduse kohaselt Teie lähikondne (isik, kellel on võlgnikuga ühine majapidamine), eeldatakse tema teadmist võlausaldajate huvide kahjustamisest.
Igal juhul soovitan tagasivõitmise menetluses osaleda, esitada kõik oma vastuväited ja tõendid tähtaegselt, et kohus saaks teha õige otsuse.


Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta