Aegumine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4
Liitunud: 08 Mär 2021, 21:32

Aegumine

06 Apr 2021, 13:13

Tere,


selline küsimus, et, kui võlg on aastast 2010 ja mina ise pole kahjuks saanud midagi maksta, kuid tööandja tasus 14.12.2012 minu võlgnevusse ca. 100 eurot kohtutäiturile ja see on ka viimane makse, kas siis on tegemist aegumisega?


Lugupidamisega

Postitusi: 2143
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Aegumine

14 Apr 2021, 20:57

Tere

Jõustunud kohtulahendist või muust täitedokumendist tulenevat nõuet saab täitemenetluses sundtäita teatud tähtaja jooksul, see tähtaeg on täitmise aegumise tähtaeg. Pärast täitmise aegumise tähtaja möödumist on kohustatud isikul (täitemenetluse võlgnik) õigus taotleda täitemenetluse lõpetamist aegumise tõttu. Kohtulahendist tuleneva nõude täitmise 10-aastane aegumistähtaeg algab kohtulahendi jõustumisest. Kui kohtulahend esitatakse sundtäitmiseks kohtutäiturile ja kohtutäitur alustab täitemenetlust, siis aegumistähtaeg katkeb. Aegumise katkemise korral algab täitmise aegumistähtaja kulgemine otsast peale.
Seega ei ole oluline mitte võlgnevuse tekkimise aeg vaid täitemenetluse alustamise aeg. Sundtäitmisel olev kohtuotsusest tulenev nõue aegub 10 aasta pärast täitemenetluse alustamisest arvates. Tasumine ei katkesta ega peata aegumist. Küll aga võib aegumine olla peatunud näiteks maksegraafiku sõlmimise tõttu. Sel juhul pikeneb aegumistähtaeg maksegraafiku sõlmimisest selle ülesütlemiseni aja võrra.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta