Korteri müuk ja maaklerileping

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteri müuk ja maaklerileping

18 Mär 2021, 08:36

Tere! Sólmisin augusis maakleiga lepingu muua korter kuueks kuuks, see oli minu erisoov. Lepingus on aga ikkagi märge, et lepingu lópetamise soovist tuleb ette teatada 1 kuu, muidu pikeneb leping automaatselt. Kas nii on óige?
Siis tegemist oli kaks korteit kokku ehitatud suure korteri muugiga. Peagi selgus, et muua tuleks ikka eraldi kortereid. Maakler muutis kuulutused, aga leping jäi samaks. Uues kuuluuses maksis uks koerer 14000 ja teine 16000. Peale kuue kuu möödumist leidis maakler ostja, kuid vähendas muugihinda 1000 eur, ilma minuga kooskólastamata. lepingus on krjas, et seda vóib teha vaid kirjaliku nóusoleku puhul. Kas ta tegi óigesti?
Siis kas isiklikud asjad peavad jääma sisse, maakler avaldas tugevat survet asjade sisse jätmiseks, mis oli mulle emotsionaalselt valus, tuli anda talle nimekiri asjade kohta ja kiiresi. Kas nii on óige?
Nuud on uks korter muudud ja ma ei soovi edasi minna. Kui ma nuud lópean lepingu, mis ilmselt ikka veel kestab, kas tal on óigus nóuda lepingu rikkumise tasu vói muud tasu?
Edasaksin lepingu ka, kuid ei tea kuidas!
Ette tänades

Re: Korteri müuk ja maaklerileping

25 Mär 2021, 23:14

Tere

Asjaolude kirjelduse järgi võib asuda seisukohale, et maakler on lepingut korduvalt rikkunud. Nimetatud asjaolu võib olla aluseks lepingu Teie poolt üles ütlemiseks. Olukorrale ja võimalustele asjakohase hinnangu andmiseks oleks vajalik lugeda lepingus kokku lepitut tervikuna, foorumi keskkonnas dokumente kahjuks analüüsida ja tõlgendada ei ole võimalik. Seetõttu soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, registreerudes eelnevalt veebilehel https://hugo.legal/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta