Korteri müuk ja maaklerileping

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 18 Mär 2021, 08:14

Korteri müuk ja maaklerileping

18 Mär 2021, 08:36

Tere! Sólmisin augusis maakleiga lepingu muua korter kuueks kuuks, see oli minu erisoov. Lepingus on aga ikkagi märge, et lepingu lópetamise soovist tuleb ette teatada 1 kuu, muidu pikeneb leping automaatselt. Kas nii on óige?
Siis tegemist oli kaks korteit kokku ehitatud suure korteri muugiga. Peagi selgus, et muua tuleks ikka eraldi kortereid. Maakler muutis kuulutused, aga leping jäi samaks. Uues kuuluuses maksis uks koerer 14000 ja teine 16000. Peale kuue kuu möödumist leidis maakler ostja, kuid vähendas muugihinda 1000 eur, ilma minuga kooskólastamata. lepingus on krjas, et seda vóib teha vaid kirjaliku nóusoleku puhul. Kas ta tegi óigesti?
Siis kas isiklikud asjad peavad jääma sisse, maakler avaldas tugevat survet asjade sisse jätmiseks, mis oli mulle emotsionaalselt valus, tuli anda talle nimekiri asjade kohta ja kiiresi. Kas nii on óige?
Nuud on uks korter muudud ja ma ei soovi edasi minna. Kui ma nuud lópean lepingu, mis ilmselt ikka veel kestab, kas tal on óigus nóuda lepingu rikkumise tasu vói muud tasu?
Edasaksin lepingu ka, kuid ei tea kuidas!
Ette tänades

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Korteri müuk ja maaklerileping

25 Mär 2021, 23:14

Tere

Asjaolude kirjelduse järgi võib asuda seisukohale, et maakler on lepingut korduvalt rikkunud. Nimetatud asjaolu võib olla aluseks lepingu Teie poolt üles ütlemiseks. Olukorrale ja võimalustele asjakohase hinnangu andmiseks oleks vajalik lugeda lepingus kokku lepitut tervikuna, foorumi keskkonnas dokumente kahjuks analüüsida ja tõlgendada ei ole võimalik. Seetõttu soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, registreerudes eelnevalt veebilehel https://hugo.legal/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta