Hoiuselepingu lõpetamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Jaan 2015, 21:26

Hoiuselepingu lõpetamine

16 Veebr 2021, 21:07

Novembris 2020 sain hoiu-laenuühistu ERIALi kliendiks ja sõlmisin ühistuga tähtajalise hoiuse lepingu üheks aastaks summas 1000 eurot.

Nüüd on hoiu-laenuühistu ERIAL loobumas majandustegevuse loast, millest tulenevalt muutub tulundusühistuks ERIAL ja läheb saneerimisele. Seega ühistu tulevik on kahtlane ja sooviks võimaluse korral lepingu üles öelda. Lepingus on kirjas, et liikmel on õigus leping ennetähtaegselt üles öelda üksnes olulise mõjuva põhjuse olemasolul. Seoses sellega on järgmised küsimused:
1. Mis võiks olla mõjuvaks põhjuseks minu jaoks, mida ühistu oleks nõus aktsepteerima?
2. Mis oleks antud juhul minu jaoks kõige parem tegevus: kas ütelda lepingu üles võimaluse korral enne tähtaega või jääda edasi kliendiks lootes saada hiljem oma raha tagasi või mingi muu variant?
3. Kas ja mis garantii on oma raha tagasi saamiseks?

Lugupidamisega

Postitusi: 2063
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Hoiuselepingu lõpetamine

24 Veebr 2021, 22:37

Tere

Lepingupoolte õigused ja kohustused tulenevad eelkõige lepingust. On tavapärane, et lepingus või selle lisana esitatavates lepingu üldtingimustes on selgitatud ka mõisted, muuhulgas, mida käsitlevad pooled mõjuva põhjusena lepingu ennetähtaegsel üles ütlemisel. Kahjuks ilma lepinguga tutvumata sellele tõlgendust anda ei saa. Kaks järgmist küsimust ei ole juriidilist laadi vaid pigem eeldavad majanduslikke ja/või investeerimisalaseid teadmisi ning kursis olekut kõnealuse ühistu finantsseisundiga. Paraku puudub vastajal pädevus neile asjaoludele hinnangut anda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta