Valelik remondifirma

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Valelik remondifirma

16 Jaan 2021, 16:35

Tere!

Tellisin ametlikult firmalt remondi, mis ei vasta paljudes aspektides kokku lepitule ning töös esineb tõsiseid puudujääke. Seni pole ekspertiisi tellinud, kuna oli lootus, et saame kokkuleppele, aga nüüd tundub, et ei saa. Kui ekspertiis leiab, et töös on puudused, siis kas mul on õigust jätta osa raha maksmata? Kui suure osa võib maksmata jätta? On olemas kirjavahetus, mis mitmel korral tõestab, kuidas firma esindaja valetab, samuti on olemas tõendid, mis üheselt kinnitavad, et osa töid on tehtud väiksemas mahus kui kokku lepitud.

Lisaks on mure sellega, et materjali eest maksin tsekkide alusel. Tean et see oli viga, aga firma esindajat ei saanud remondi jooksul kätte ning ehitusmees ütles, et tema ei saa allkirja anda. Reaalselt on remondimaterjalide eest makstud, mida tunnistab ka ehitusmees. Teisalt ei suuda firma ka tõestada, et mul on millegi eest maksmata. Küsimus: kui asi läheb kohtusse, siis kas mina pean tõestama, et olen maksnud (mul on ka mõned tunnistajad) või peavad nemad tõestama, et ma ei ole materjali eest maksnud? Kui neil ei ole tõendit, et mul on midagi maksmata, siis kas nad saavad mindagi nõuda?

Re: Valelik remondifirma

21 Jaan 2021, 18:37

Tee

Osutatud teenus peab vastama kokkulepitud tingimustele ja olema vähemalt tavalise kvaliteediga. Tööd võetakse tavaliselt vastu aktiga, kuhu märgitakse ka töös esinevad puudused või tellija nõustumus tööde vastavusega lepingutingimustele. Selle alusel koostatakse ka arve.
Kindlasti ei ole kellelgi õigust nõuda tasu tegemata tööde või ebakvaliteetselt teostatud tööde eest ja Teil on õigus jätta arve selles osas tasumata kuni esinevate puuduste likvideerimiseni. Seejuures on oluline, kas ja kui palju saab tõendada kokku lepitud tööde mahtu ja fikseerida teostatud töödemaht ja kvaliteet. See ei pea olema tingimata ekspertiis. Piisab ka fotodest, kui puudused sealt selgelt paistavad või mõne ehitusettevõtte asjatundja arvamusest. Kui olete tööde eest tasunud sularahas, tuleb Teil leida võimalus selle tõendamiseks. Raha maksmist tuleb tõendada Teil, raha mittesaamist kui negatiivset asjaolu ei ole paraku võimalik tõendada.
Vajadusel edasise nõustamise saamiseks soovitan registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel https://hugo.legal/ Valida saab erinevate nõustamisviiside vahel, milleks on kohtumine juristiga kontoris (kontorid asuvad üle Eesti) või broneerida kontaktivaba video-, veebi- või telefoninõustamine.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta