Ise pikeneva lepingu legaalsus (inkasso)

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ise pikeneva lepingu legaalsus (inkasso)

06 Jaan 2021, 16:08

Sõlmisin Gym Eesti jõusaaliga aastase lepingu. Aastane periood sai läbi aga kolm kuud hiljem tuli inkasso võlanõue järgneva kolme kuue eest. Selline praktika ei tundu aus ja pigem tahtlik eksitamine.

Siin lingil on kogu leping:
https://www.dropbox.com/s/p9nb63r4jzgwg ... 2.pdf?dl=0

Seal on selgelt öeldud, et lepingu periood on 1 aasta. Kuid punkt 11.1.1 ütleb et leping muutub tähtajatuks kui ma ei teavita neid lpingu lõpetamisest. Mis mõte on siis üldse 1 aastat mainida kui niikuinii leping automaatselt pikeneb.
11.1 Leping on tähtajaline ning lõpeb Kliendi poolt valitud teenuse tähtaja lõppemisel, arvestades järgmisi
erisusi:
11.1.1. 1 (ühe) aastane Jõusaali külastusõigus muutub tähtajatuks lepinguks juhul, kui Klient ei ole 30
(kolmkümmend) päeva enne Lepingu tähtaja möödumist teavitanud Gym Eestit kirjalikult või epost
teel Lepingu lõpetamise soovist.
Mina ei lugenud kahjuks lepingut otsast lõpuni läbi, kahtlustan ka et paljud teisedki seda ei tee. Kiirelt pilku peale visates või lepingu sõlmimise protsessis ei olnud kusagil selgelt öeldud, et pean 30 päeva ennem teavitama, et leping 1 aasta jooksul lõpetada.

Kas mul on siinkohal mingeid võimalusi inkasso nõuet mitte täita? Lisaks ei kasutanud ma ühtegi nende teenust sellel 3 kuul mille eest võlanõue tuli.

Re: Ise pikeneva lepingu legaalsus (inkasso)

13 Jaan 2021, 22:15

Tere

Lepingus on võimalik tähtajalise lepingu pikenemises kirjeldatud viisil kokku leppida. See annab võimaluse mõlemale poolele koostööd sobivusel takistusteta jätkata või mittesobivusel teada anda, et jätkumist ei soovita.
Kahjuks saab soovitada siiski kõik lepingud, millele allkiri antakse, läbi lugeda. On oluline mõista, et leping ei ole lihtsalt paber vaid sisaldab reeglina lepingupooltele nii õigusi kui kohustusi.
Konkreetse nõude vaidlustamine sõltub asjaoludest, nende väljaselgitamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/
Registreeruda saab nii nõustamisele kontoris kui ka kontaktivabale video-, veebi- või telefoninõustamisele.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta