Probleemid remondifirmaga

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Probleemid remondifirmaga

04 Nov 2020, 17:50

Sõlmisin firmaga remondilepingu. Lepingus on kirjas punkt: Lisatööde kohta koostab Töövõtja täiendava hinnapakkumise, mille peab Tellija
aktsepteerima enne lisatööde teostamist. Üks lisatöö oli kütteseadme (õhksoojuspumba) paigaldamise korraldamine korterisse. Selleks aga pidi remont olema teatud määral juba valmis. Informeerisin sellest remondifirmat ja küsisin, kas teatud kuupäevaks on soojuspumba paigaldamiseks kõik valmis? Öeldi jah (kirjalikult).

Kui pumba paigaldajad kohale läksid, selgus, et midagi pole veel valmis ja pumpa paigaldada ei saa. Nüüd on uus katse soojuspumpa panna. Paraku esitas remondifirma mulle soojuspumba paneku aitamise eest (tõstuk ja lisatööjõud) uue arve.

Lisaks remont venib. Tähtaeg oli kuu aja eest, kuid praegu on selge, et nii pea valmis ei saa. Vähemalt on lepingus viivis 0,1% üle läinud päeva eest.

Kpsimused
Kas mul on õigus nõuda soojuspumba paigaldust ning selle eest mitte teist korda tasuda? Minu arvates on, sest nad kirjalikult kinnitasid, et remont on piisavalt kaugel, et saab soojuspumpa panna, aga tegelikult ei olnud (seda kinnitab ka soojuspumba firma esindaja).
Kuidas hinnata remondi venimist ja millised õigused mul viivise nõudmise osas on? On selge, et remont on veninud (minu hinnangul nädal, maksimaalselt poolteist) minu poolt tellitud lisatööde tõttu, aga nii suur venimine ei saa kindlalt olla vaid lisatööde pärast. Lisatööde ajalises kestuses me paraku kokku ei leppinud.
Vastavalt lepingule maksan pool raha pärast remondi aktsepteerimist. Kas oleks võimalik nii, et maksan neile lõpuks sellise summa, kust on juba viivis maha võetud? Olen kuulnud, et kui kogu summa ära maksta ja siis neilt viivist küsida, ei pruugi nad seda ikkagi tagasi maksta.
Kui lepingus pole täpsustatud paigaldatavate pistikupesade hulka ja ma palusin neil panna neid rohkem kui varem oli, siis kas nad võivad selle eest tagantjärele lisatasu nõuda? Või esitada topeltarveid põhjendusega, et ma olen nende käest saanud niigi rohkem kui lubatud.

Re: Probleemid remondifirmaga

12 Nov 2020, 21:03

Tere

Hinda on võimalik alandada või teatud arvete tasumisest keelduda kui tegemist on lepingutingimuste rikkumisega või kui mingi tasu tasumises ei olnud lepingus kokku lepitud. Seega tuleb olukorra hindamisel lähtuda lepingus kokku lepitust ja poolte edaspidistest, soovitavalt kirjalikest, kokkulepetest lepingu muudatuste osas. Seega kahjuks ilma lepinguga tutvumata olukorrale hinnangut anda ei saa. Nagu Te kirjutanud olete, pidid pooled lisatöödes eraldi kirjalikult kokku leppima. Selleks pidi tööde teostaja tegema hinnapakkumise ja Teie pidanuks seda aktsepteerima. Seega on oluline mis oli hinnapakkumises kirjas. Sama töö eest teist arvet esitada ei saa, eriti kuna takistus oli tööde teostajast tulenev. Viivist saab nõuda, kui tööde valmimise tähtajas on kokku lepitud ja venimine ei ole tingitud Teiepoolsetest asjaoludest. Kui Teil on olemas viivise nõue, saab seda tööde teostaja nõudega tasaarvestada, esitades selleks kirjalik avaldus.
Kõiki asjaolusid arvestava nõustamise saamiseks soovitan pöörduda individuaalsele nõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/
Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta