Valelik/ebakompetentne ehitaja

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 27 Mai 2020, 09:57

Valelik/ebakompetentne ehitaja

05 Okt 2020, 20:45

Tere!

Lasime oma korteris teostada põhjaliku remondi. Palkasime ehitaja, kes esitles end sotsiaalmeedias kui WC-de ja vannitubade spetsialisti. Olemas olid pildid igati viisakalt remonditud vannitubadest ja muudest ruumidest. Ehitaja tundus usaldusväärne. Sõlmisime töövõtulepingu.

Praeguseks on töö lõppenud ja sõlmitud korteri üleandmis-vastuvõtuakt. Enne akti allkirjastamist nägime, et vannitoa renntrapp ja vannitoa dušinurga plaadid olid paigaldatud inetult, tõstatasime küsimuse ehitajaga. Tema vastus oli: valisite "vana tüüpi" trapi, mida ei saagi ilusti paigaldada, tulemus on normaalne; paigaldatud plaatide mustri valisite ise, sellise mustri kohta on tulemus normaalne, ise olete süüdi, kui ei meeldi. Lõpetasime lepingu kompromissiga: vead jäid parandamata ja maksime töö eest mõnevõrra vähem raha.

Hiljem taipasime, et ehitaja valetas meile. Ei ole olemas "uut ja vana tüüpi" trappe; ka ehitaja ise on sellest jutust taganenud. Samuti kuulsime, et dušinurga plaate ei tohigi paigaldada sellises mustris, nagu need paigaldatud on. Teine ehitaja on meile kinnitanud, et need tööd on tehtud vigaselt.

Raske on öelda, kas ehitaja valetas tahtlikult või lihtsalt ei valda ehitusreegleid. Osa tema valelikust jutust on meil ka e-kirja kujul olemas. Oleme vastu võtnud vigase töö ja selle eest maksnud vaid seetõttu, et meile on valetatud, et tööd on normaalsed.

Kuna ehitaja jätkuvalt vassib ja hiilib oma vastutusest mööda, kavatseme alustada tema suhtes menetlust. Kas meil on õigus tema suhtes kaebus esitada / kas meil on õigus nõuda tööde parandamist või kompensatsiooni, viidates sellele, et 1) ehitaja on selgesõnaliselt valetanud ja 2) ehitaja esitleb end avalikult WC-de ja vannitubade spetsialistina, kuid tööd tulevad välja mitteaktsepteeritavad (ka teiste ehitajate hinnangul)? Seejuures tunnistas ta ka ise, et näiteks laedušši paigaldas ta esimest korda ja õppis ka ise teatud asju tegema alles töö käigus.

Aitäh!

Postitusi: 2103
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Valelik/ebakompetentne ehitaja

13 Okt 2020, 08:09

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Olete küll küsinud kaebuse esitamise kohta, ent asjaolude kirjeldusest võib mõista, et soovite esitada nõude ebakvaliteetselt teostatud tööde tõttu.
Esmalt on oluline välja selgitada, kuidas koostati tööde vastuvõtu akt. Kas puudused ja Teie rahulolematus on seal välja toodud. Seejärel on oluline, kui palju hinda alandati. Hinna alandamine on üks õiguskaitsevahenditest, mida on võimalik rakendada ebakvaliteetselt teostatud tööde puhul. Kui aga olete seisukohal, et hinna alandamine ei olnud märkimisväärne ja ei olnud proportsioonis ebakvaliteetsete tööde mahuga ning Teid kallutati pettusega sellist kokkulepet sõlmima, võib olla võimalik sõlmitud kokkuleppest taganeda ja esitada ehitajale nõue.
Kõiki asjaolusid arvesse võtva nõustamise ja vajadusel abi saamiseks dokumentide koostamisel soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta