Probleem peale uue korteri soetamist

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Sept 2020, 19:08

Probleem peale uue korteri soetamist

28 Sept 2020, 20:21

Tere!
Ostsime korteri Spetembri alguses ja tänaseks oleme selles korteris ise sees elanud 2 nädalat ja selle aja jooksul on selgunud, et eelmine omanik on meid jätnud teavitamata probleemsest naabrist, kelle korterist tuleb vänget kassikusehaisu. Suheldes KÜ esimehega selgus, et see probleem on juba ammune ja hiljuti käidi tema peal oleva korteri püstakuid tihendamas just sellesama haisu pärast. Endine omanik, kes päevagi pole selles korteris elanud väidab(ema korter), et korterisse hais ei tule, mis pole tõsi. Ausalt öeldes tundsime küll ebameeldivat lõhna korteri ülevaatamisel, aga arvasime, et kass on pääsenud koridori vms, mitte, et see hais tuleb pidevalt kõrvaloleva naaberkorteri ukse vahelt.
Teine oluline punkt on see, et meile müüdi korter, millel väideti maakleri müügikuulutuse kohaselt olevat maja üldrenoveerimise käigus vahetatud 3- kordsed klaas pakkettaknad. Korterisse sissekolides tekkis meil kahtlus, et see ei ole nii, kuna need aknad ei käi korralikult lahti ja ei tundunud 3 klaasiga. KÜ esimehele teadaolevalt selles korteris millegipärast neid aknaid ei lastud ära vahetada renoveerimise käigus. Meie heausksete ostjatena usaldasime maakleri informatsiooni.
Kolmanda punktina on WC-ja köögi äravooluava püstakusse jäetud maja renoveerimise käigus tihendamata, kust imbuvad erinevad võimalikud haisud korterisse. Jällegi KÜ esimehe sõnul oleks selle probleemiga pidanud tegelema renoveerimise lõppjärgus(mis lõppes 2 aasta tagasi 2018), kui väliskoridorides olid sildid, milles paluti erinevatest probleemidest teada anda, et need oleks saadud ära likvideerida. Praeguseks on see aeg aga möödas.
Kas need probleemid liigituvad varjatud puuduste alla ja kas kohtusse pöördudes on võimalik saada hüvitist ostuhinna alandamise näol, millest praegusel hetkel endine omanik ja maakler keelduvad,väites et meil pole mingit alust. Tänu renoveerimise käigus vahetamata akendele ja probleemsele naabrile on selle korteri väärtus praguseks hetkeks tunduvalt kahanenud.

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Probleem peale uue korteri soetamist

30 Sept 2020, 22:42

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Varjatud puudus on õigustermin. Seda sisustades tuleb aga arvesse võtta ka faktilisi asjaolusid. Eristada tuleb asja tavapärasel ülevaatamisel avastatavaid puudusi ning varjatud puudusi. Varjatud puudusteks on lepingutingimustele mittevastavused, mida ostja ei võinud avastada asja temalt eeldatava hoolsusega üldiselt väliselt üle vaadates. Vähemalt osad Teie kirjeldatud puudustest liigituvad tõenäoliselt varjatud puuduste alla ja ostuhinna alandamine võiks olla kohane õiguskaitse abinõu.
Ennekohtusse pöördumist soovitan siiski küsida juristilt konkreetsetest asjaoludest lähtuv õiguslik hinnang ja lasta koostada põhistatud nõudekiri müüjale.
Selleks coovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta