Parkimistrahv rendiautoga

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 11 Sept 2020, 07:14

Parkimistrahv rendiautoga

11 Sept 2020, 07:21

Tere. Laenasin sõiduki välja, koostasime rendilepingu, kus sees punkt : Rendilevõtja vastutab omanikuvastutuse põhimõtete kohaselt Rendileandja eest ja tasub Rendileandjale määratud trahvid.

Kodanik aga ei teavitanud, et on saanud parkimistrahvi. Sai palutud tal see küll maksta aga seda teinud ei ole. Maksin ise ära, sest linnavalitsusest uurides ei saa seda edastada sõiduki kasutajale, vaid kohaldatakse sõiduki omanikule. Lisaks oleks hakanud jooksma ka viivised jne.

Kas nüüd on mul õigus esitada arve/sunniraha/leppetrahv, kodanikule, kes jättis parkimise eest tasumata? Mis oleks mõistlik aeg, mille jooksul peaks olema arve tasutud? Kui ta ka seda ei tee, siis kas mul on seaduslik alus pöörduda inkassosse? Ideeliselt peaks olema juba ka praegu? Lisaks kui teavitada kodanikku, siis kas võin ka tema andmed edastada krediidiinfosse?

Postitusi: 2053
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Parkimistrahv rendiautoga

18 Sept 2020, 14:57

Tere

Avalikul tasulisel parkimisalal parkimisnõuete rikkumise eest määratud viivitasu otsus saadetakse sõiduki omanikule või liiklusregistrisse kantud vastutavale kasutajale ja selle maksmise kohustus on samuti viimatinimetatud isikutel. Sõiduki omanik või vastutav kasutaja võib kahjunõude korras tasutud summa tagasi nõuda konkreetselt sõidukit juhtinud isikult.
Seega saate esitada nõudekirja, milline on seejuures mõistlik aeg, sõltub konkreetsetest asjaoludest. Nõude mittetäitmisel saab soovitada siiski kohtusse pöördumist. Inkassofirmad ei saa just palju aidata.
Kui vajate kõiki asjaolusid arvestavat õigusnõustamist ja abi dokumentide koostamisel, soovitan pöörduda individuaalselenõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel https://hugo.legal/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta