broneerimisleping.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

broneerimisleping.

07 Aug 2020, 08:21

mure järgmine, ma tegin maakleriga broneerimis lepingu, korteril pole dokumentatsioon korras ja lubati et saab korda loetud nädalatega, broneerisin korteri ära, lugedes kiirelt üle ja sain aru et kui 17.08 pabereid korras pole ja ma ei soovi lepingut pikendada siis saan selle löpetada, nüüd aga tuleb hoopis välja et leping pikeneb automaatselt. küsisin et saaks löpetada seda lepingut sest mitte keegi ei tea kaua läheb nende paberitega et ma saaksin antud korterit ära osta, selle peale öeldi et ma ei saa oma sissemaksu (2000eurot) tagasi , kas see on seaduslik ja kas töesti ei ole vöimalik mul seda raha tagasi saada vaid pean ootama jumal teab kaua ?

lisan siia löigu lepingust.

1. Lepingu eesmärk ja tähtaeg
1.1. Käesoleva Lepinguga lepivad Pooled kokku, et Maakler broneerib ja ei paku alates 28.07.2020 kuni
10.07.2020 teistele klientidele kortereid asukohaga ******* , korterid nr 1 ja 7, *******, Raplamaa
(edaspidi nimetatud Objekt) ja hinnaga 72 000 eurot ning broneerija tasub broneerimistasu Lepingu
punktis 3.1. märgitud suuruses ja tähtpäevaks. (Juhul, kui broneerija soovib eelpool nimetatud objekti
osta, arvestatakse broneerimistasu objekti hinnast maha.)
1.2. Leping jõustub arvates selle allkirjastamisest ja on sõlmitud tähtajaliselt ning kehtib kuni 17.08.2020
1.3. Lepingu tähtaeg pikeneb automaatselt, kuni Objekti dokumentatsioon Ehitisregistris on korrastatud
(korterite 1 ja 7 liitmine) juhul, kui see on Broneerijal takistavaks teguriks Objekti ostu sooritamiseks

Re: broneerimisleping.

10 Aug 2020, 09:54

Tere
Kinnisvara ostuprotsessis on tavapärane nii ostja kui müüja soov kindlustada paberil kavatsus tehing sõlmida, nimetades seda paberit broneerimislepinguks.
Vastavalt Riigikohtu seisukohale võivad ühes lepingudokumendis sisalduda nii broneerimisleping kui ka kinnisasja omandamise eelleping. Kinnisasja müügilepingu eellepingu sisuks on müüja kohustus võõrandada kinnisasi tulevikus ostjale. Kinnisasja broneerimislepingu sisuks on aga müüja kohustus jätta teatud aja vältel broneerija kasuks kinnisasi võõrandamata ja tasu võidakse maksta üksnes kinnisasja broneerimise eest
Olemuslikult, kui broneerimislepingu pealkirja kandev leping sisaldab ka viidet tulevikus sõlmitavale müügilepingule ja broneerimistasu ostuhinna sisse arvestamises, ei ole enam tegemist pelgalt broneerimislepinguga hoolimata lepingudokumendi nimetusest, seega kehtib sellisel lepingule ka notariaalse vormi nõue ja lihtkirjalik leping on tühine.. See omakorda tähendab, et lepingus kokkulepitul ei ole õiguslikku tähendust ning tühise lepingu alusel makstud broneerimistasu tuleb tagastada.
Temaatika täpsemaks analüüsimiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel https://hugo.legal/tasuta-oigusabi/ või helistades tööpäevadel 9-17 klienditoe telefonil 6 880 400.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta