Eraisiku vaheline võlg

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Eraisiku vaheline võlg

30 Juun 2020, 17:12

Tere,

Olin kaastaotleja laenule, kuna põhi taotlejal oli abi vaja. Kahjuks ei suutnud ta oma makseid ülal pidada ja asi läks kohtusse. Kolmas isik aitas välja ja nüüdseks on laen eraisikute vaheline, pank ei ole enam asjaga seotud. Seetõttu on nüüd meie vaheline sõprus suhe purunenud. Minu nimi sai kantud kompromissi lahendusse eel mainitud eraisikuga kes ei olnud nõus ilma minu nimeta kompromissi kohtus saavutama. Küsimus siis selline, kas mul on võimalik teha allkirjastatud dokument enda ja põhi laenutaotleja vahel, et minu maksuvastutus puudub ja mis tulevikus kohtu poolt aktsepteeritav on kui juhtub et makseid ei tehta korralikult. Makseid on vaja teha veel oma 6 aastat.

Ette Tänades

Re: Eraisiku vaheline võlg

06 Juul 2020, 18:03

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Küsimuse püstitusest võib mõista, et sõlmitud on eraisikute vaheline laenuleping Teie ja kellegi kolmanda vahel algselt võetud laenu tasumiseks ja Teie soov on, et sõlmitud lepingu täitmise eest vastutaks teine isik. Sellist olukorda saab saavutada vaid juhul, kui laenuandja nõustub antud laenu saajaks Teie asemel selle teise isiku astumisega. Kui laenu andja sellega ei nõustu saab soovitada oma huvide mingilgi määral kaitsmiseks Teie ja selle teise isiku vahel omakorda laenulepingu sõlmimist.
Siiski soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://www.juristaitab.ee/ et kõiki asjaolusid arvestav nõuanne saada ja vajadusel ka dokument ette valmistada.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta