Kokkulepe tööandjaga, mis on tööandja poolt täitmata

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kokkulepe tööandjaga, mis on tööandja poolt täitmata

19 Mär 2020, 18:13

Tööandja koondas. Palka mitme kuu eest, kuluhüvitisi (sõidukulusid - töö tegemiseks oli palju mööda Eestit tarvis sõita) ja koondamistasu ei maksnud. Pöördusin töövaidluskomisjoni, ent mul oli keeruline tõendada palka, kuna kviitungeid selle eest ei esitatud.
Töövaidluskomisjonan andis lisaaja, et need dokumendid hankida, istungil ütles tööandja, et mis sa ikka ise neid otsid, mina ju tean ja esitan need.
Minul tähendanuks see kõikide sõlmitud lepingute esindajtelt tagasiside saamist, et oma töötamist tõendada, kusjuures andmebaasidele juurdepääsu enam polnud.
Tööandja järgmiseks istungiks neid dokumente ei esitanud, töövaidluskomisjon süüdistas mind, et ma pole neid dokumente hankinud ja see, et tööandja esmasel istungil seda ise teha lubas, ei läinud kellelegi korda.
Töövaidluskomisjon survestas omavahelist kokkulepet tegema (mul jäi mulje, et tööandjal oli komisjoniga kokkulepe, nõuanded olid kõik ainult tööandjale aga tõendada ma seda millegagi ei saa).
Töövaidluskomisjon ütles, et kolmandat istungit enam ei tule ja mul on valida, kas teen tööandjaga kokkuleppe või on võimalus, et jään kogu rahast ilma, et neil olevat niisuguseid otsuseid varem olnud ja teadmata on milline seekordne otsus tuleb.
Survestas töövaidluskomisjon, survestas tööandja, see kõik oli üsna inetul toonil ja olin nõus väiksema tasuga ning kokkuleppega.
Töövaidluskomisjon ütles tööandjale, et vormistage kokkulepe hüvitisena, siis ei tule ka makse maksta. Tööandja kirjutas kahes eksemplaris omakäeliselt, kui palju ja milliseks kuupäevaks ta tasub. Kuna summa oli üsna suur, kirjutas ta makse kolmes osas, maksis aga vaid esimese osa.
Milline võimalus mul oma raha kätte saada on?
Mul on tööandja omakäeline leping, kus ta lubab selle summa tasuda, kirjas töövaidlusasja number ja kokkulepete kuupäevad. Tasumise tähtajad olid tema enda välja pakutud.

Re: Kokkulepe tööandjaga, mis on tööandja poolt täitmata

25 Mär 2020, 16:33

Tere

Teie küsimusest võib järeldada, et menetluse käigus sõlmiti kompromiss ja TVK lõpetas töövaidlusasja menetlemise kompromissi kinnitava määrusega. Jõustunud töövaidluskomisjoni otsus on pooltele täitmiseks kohustuslik. Töövaidluskomisjoni otsuse jõustumise kinnituseks lisab töövaidluskomisjoni juhataja või sekretär poole taotlusel otsusele jõustumismärke.
Juhul, kui töövaidluskomisjoni otsust või määrusega kinnitatud kompromisskokkulepet peale selle jõustumist vabatahtlikult ei täideta, toimub selle täitmine täitemenetluse seadustikuga kehtestatud korras ehk kohtutäituri abil.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta