abi kinnisasjaga

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 20 Mär 2016, 15:55

abi kinnisasjaga

18 Mär 2020, 14:26

Tere,

Selline küsimus, et on ligi 10 aastat tagasi soetatud kinnisasi mis on naabriga kaasomandis. Kinnistu suurus 600m2, meile kuulub 6/8 kinnisasjast. Naabrile kuulub 2/8. Kas sel juhul kuulub meile 450m2 kinnistust. Notari paberitel on kaasas ka joonis, mis on lihtsalt ristküliku kujuline tükk kus on üks riba ära märgitud ilma mõõtuteta. Selle järgi oleks naabrite maa 250m2. Kumb see õige siis on?

Postitusi: 1819
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: abi kinnisasjaga

25 Mär 2020, 14:49

Tere

Lähtuda tuleb kinnistusraamatusse märgitust. Kinnistusraamatusse märgitu ei saa aga erineda notariaalsest ostudokumendist. Kui mõlemas on kinnisasja suuruseks 600 m2 ja ühele omanikule kuulub 6/8 ning teisele 2/8 mõttelist osa sellest, on Teie arvutused õiged. Teie viidatud plaan võib olla kinnisasja kasutuskord, kus on märgitud millist osa kinnisasjast kumbki omanik kokkuleppel kasutab ja täpne mõõdistamine pole olnud vajalik.
Kui aga tegemist on siiski olukorraga, kus kinnistusraamatu andmed erinevad notariaalse ostu-müügi lepingu andmetest, soovitan pöörduda vastavate dokumentidega individuaalsele õigusnõustamisele (kujunenud olukorras seoses viiruse levikuga kas veebi või videosilla vahendusel) registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee, et oleks võimalik hinnata, kuidas on vahe tekkinud ja mida peaks ette võtma, et kinnistusraamatu kanne vastaks tegelikkusele.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta