Makstud arvega inkassos

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Makstud arvega inkassos

11 Mär 2020, 14:41

Tere

Sooviksin nõu küsida.

Prügiveo teenuse eest oli vaja maksta arve summas ca 5 eurot kuupäevaks 17.01. Olin reisil ning paraku läks esialgu see väike summa meelest ning tasusin selle 11.02 ja kiiruga seda tehes paraku vale viitenumbriga. Rohkem ma ühtegi teavitust neilt võlgnevuse kohta ei saanud. 20.02 sain Inkassolt teate, et prügiveo korraldaja on võla neile andnud ning summa juba muidugi kuuekordne. Reisilt koju jõudes võtsin ühendust prügiveo korraldajaga ning edastasin neile maksekorralduse, et summa on tasutud. Soovitati inkassoga ühendust võtta ja seda ma tegin ning peale mõningast selgitamist ja maksekorralduse saatmist vähendati summat 14 euro peale aga ei tühistatud. Prügivedaja ei ole vale viitenumbriga makstud raha minu kontole tagasi kandnud.
Kas prügivedaja ettevõttel on õigust anda mind nendel asjaoludel inkassosse ning inkassol lisada mind maksehäire registrisse ja keelduda nõude tühistamisest kuigi arve on tegelikult tasutud enne kui nad inkasso poole pöördusid?

Inkasso poolt ei ole ma saanud soovitud dokumente oma nõude kohta ning mind ei ole teavitatud maksehäireregistrisse lisamise kohta.


Tänan vastuse eest!
AK.

Re: Makstud arvega inkassos

18 Mär 2020, 14:28

Tere

Teie küsimusest võib järeldada, et nõue on loovutatud inkassoettevõttele.
Nõude loovutamise korral peab nõude loovutaja teatama võlgnikule, et on nõude loovutanud uuele võlausaldajale. Sama kehtib, kui võlausaldaja on nõude loovutamise kohta välja andnud dokumendi ja uus võlausaldaja esitab dokumendi võlgnikule. Kuni sellist dokumenti esitatud ei ole, ei pidanud Teie nõude loovutamisest teadma. Kui võlgnik täitis kohustuse nõude loovutanud võlausaldajale ja ta ei teadnud ega pidanudki kohustust täites nõude loovutamisest teadma, loetakse, et ta on kohustuse täitnud õigele isikule.
Eeltoodust tulenevalt on Teie kohustus kohaselt täidetud õigele isikule ja võlgnevusest tulenevaid nõudeid ei saa olla enam ei algsel võlausaldajal ega ka inkassoettevõttel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta