Võlg välisriigis

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlg välisriigis

04 Mär 2020, 15:12

Tere

Selline küsimus, et kui ma sõlmin näiteks järelmaksulepingu või krediitkaaridlepingu väljaspool EU-d ning lahkun antud riigist ning tulen tagasi EU-sse, siis kas minu lepingud tulevad mulle kohustusena järgi või ka aeguvad? Kui aeguvad, siis kas seaduste järgi või selle riigi seaduste järgi, kus leping on sõlmitud?

Kui aga antud riik müüb mu võla maha Eesti ettevõttele (inkassole) näiteks 2 aasta pärast, siis kas kui inkasso selle võla ostab hakkab see aeg algusest peale jooksma või aegub ikka esialgse lepingu kuupäeva järgi?

Re: Võlg välisriigis

11 Mär 2020, 17:39

Tere

Aegumine tuleneb sama riigi õigusest, millise alusel leping sõlmitakse ja millist lepingule kohaldatakse.
Seadus ei sisalda sellist alust, et nõuete loovutamisel selle aegumine peatub või algab otsast peale. Seega nõude nö. üleandmisel inkassole nõude aegumine ei peatu.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta