Ekspertiisi tasu sissenõudmine teenusepakkujalt

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ekspertiisi tasu sissenõudmine teenusepakkujalt

16 Veebr 2020, 23:50

Tere!

Meil tegi vannitoas remonti ühemehefirma, kes väitis, et suudab uuendada ka elektrisüsteemi. Kahjuks tegi ta palju asju valesti, nii et pesumasin andis särtsu ja pistikud asusid otse valumu kohal veekraani taga, mistõttu tekkis mõlemal korral potentsiaalselt eluohtlik olukord. Ta tuli ja tõstis pistikud teise kohta ning maandas pesumasina, väites, et nüüd on kõik korras, kuid ma saa teda enam usaldada. Otsustasin tellida ekspertiisi pädevalt elektrifirmalt, kes vaataks ehitaja paigaldatud elektrisüsteemi üle, kuid see läheb muidugi eraldi maksma. Ehitaja väidab, et tema töö on tehtud ja lõpetatud ning nõuab oma tööde eest tasu. Kas mul on aga õigus elektrifirma väljakutse ja ekspertiisitasu ehitaja tööhinnast maha arvata? St see temalt sisse nõuda. Ja kuidas see tuleks vormistada? Ma ei ole talle veel lõpparvet ära maksnud, selle tähtaeg on 21.02.2020.

Re: Ekspertiisi tasu sissenõudmine teenusepakkujalt

21 Veebr 2020, 17:02

Tere

Elektritöid võivad teha vaid selleks piisava elektriohutusalase ettevalmistusega isikud. Elektritöö ettevõtjad on esitanud majandustegevuse registrisse majandustegevuseteatise ning neil peab olema tööde eest vastutav kompetentne elektritöö juht. Tavaisikud võivad teha vaid lihtsamaid elektritöid, näiteks lampide ja kaitsemete vahetamine, elektrijuhtmete ja -seadmete demonteerimine ning pistikupesade ja lülitikaante (näiteks tapeetimise või värvimise ajaks) eemaldamine pingevabas olukorras. Teie küsimusest võib järeldada, et töid teostas isik, kes ei omanud selleks vastavat ettevalmistust. Sellega seoses on Teil tekkinud kahju ja tekitatud kahju on Teil võimalik kahju tekitajalt välja nõuda.
Kõiki asjaolusid arvestava õigusnõu saamiseks soovitan siiski pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta