võlg aastast 2006

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 24 Mai 2019, 15:27

võlg aastast 2006

24 Mai 2019, 15:48

tere. selline probleem. ei mingi hoiatuseta ega mingi teatiseta olen sattunud järsku maksehäirete registrisse. mul oli eelnevalt võlgasid kuid ma likvideerisin need ja sain oma nime puhtaks. sain isegi pangast laenu. siis ühel kaunil päeval soovisin elisas lepingut sõlmida ja mulle öeldi et olen makse häire registris. hakkasin siis uurima et mis ja kus. kuni selgus et aastast 2006 olevat ma võtnud sms laenu. pika pärimise peale saadeti ka mingisugune paber kus on küll minu toonased andmed aga ei ühtegi allkirja. selle võis võtta kes tahes. minu küsimus ongi nüüd selline et kuhu ma pean pöörduma et oma nimi jälle puhtaks saada? uurimise peale saadeti ka meil summa suurusega 163.32 euri. enne seda väitsid veel et mind ei saadud kätte, isegi mitte kohus. ja kas selline asi ei peaks olema mitte aegunud juba?
ette tänades ja lugupidamisega raimo.

Postitusi: 1655
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: võlg aastast 2006

30 Mai 2019, 14:26

Tere

Teie küsimusest ei selgu, kas tegemist on kohtus välja mõistetud nõudega või on Maksehäireregistrisse kandeavaldus tehtud lepingust tulenevalt. See on aga aegumisee seisukohalt ülimalt oluline. Tehingust tuleneva nõude tähtaeg on 3 aastat selle sissenõutavaks muutumisest, kui aga summa on kohtus välja mõistetud ei saa see olla aegunud enne juulit 2021.
Igal juhul soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele et koostöös juristiga kõik olulised asjaolud välja selgitada ja olukorrale parim lahendus leida. Selleks on mugavaim registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta