Erakorraline tähtajalise üürilepingu ülesütlemine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Jaan 2019, 02:02

Erakorraline tähtajalise üürilepingu ülesütlemine

20 Jaan 2019, 02:23

Tere.

Situatsioon on selline, et üritasin äri üles seada välismaalasega. Ta tuli Eestisse ning lõpuks tüdines Airbnb korterite vahel jooksmisest, pärast mida ta palus mul talle korter leida. Leidsin ühe uhke korteri põhja Tallinnas ning sõlmisin lepingu enda nimel, et hoida aega kokku. Rääkisin üürileandjale kohe et korter oli mõeldud mu äripartnerile ja see on ka lepingus kirjas. Kõik kulges normaalselt kuni mu partneril paluti riigist lahkuda. Senimaani oli tema vajamineva raha mulle üle kandnud iga kuu ja ma olin selle tema eest maksnud, kuid tänu väljasaatmisele ta ei ole nõus enam korteri eest maksma mida ta kasutada ei saa. Andsin sellest kohe ka üürileandjale teada, kes ei ole nõus lepingut lõpetama ilma Jaanuarikuu kuludeta. Tagatiseks oli korteri 3 kuu üür. Mu enda sissetulekust ei piisa isegi korteri üüri maksmisest, rääkimata kommunaalidest, seega pakkusin et lõpetame lepingu ning tasaarvestame Jaanuarikuu kulud tagatisest. See oli lepingus kirjas ja ka lubatud. Ma olen ka üritanud talle pikalt seletada et mul puudub võimekus Jaanuarikuu kulud talle ise maksta, kuid ta keeldub kuulda võtmast. Ma ise viibin veel Inglismaal (elan seal kuni suveni), seega ei saa ma ise ka korterit kasutada.

Sellises situatsioonis ei näe ma muud väljapääsu kui erakorraliselt leping üles öelda, kuid ma ei tea kas see et mul pole rahalist võimekust korteri kulusid tasuda ega seda kasutada loeb põhjusena (üürileandja on kindel et ei ole). Kui mul on alust leping erakorraliselt üles öelda, siis kuidas ma täpselt seda tegema pean, olen lugenud mingist vormist, kuid ei tea mida see peaks sisaldama ega kellele ma seda saatma pean.

Tänud Teie aja eest.
...

Postitusi: 2136
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Erakorraline tähtajalise üürilepingu ülesütlemine

25 Jaan 2019, 18:31

Tere,

Vastuse Teie küsimusele annab Võlaõigusseaduse (VÕS) § 313. Üürilepingu erakorraline ülesütlemine
(1) Mõjuval põhjusel võib kumbki lepingupool nii tähtajatu kui tähtajalise üürilepingu üles öelda. Põhjus on mõjuv, kui selle esinemisel ei saa ülesütlemist soovivalt lepingupoolelt kõiki asjaolusid arvestades ja mõlemapoolseid huvisid kaaludes eeldada, et ta lepingu täitmist jätkab.
(2) Erakorraline ülesütlemine on lubatud eelkõige käesoleva seaduse §-des 314–319 nimetatud asjaoludel, Siiski ei ole tegemist ammendava loeteluga ja mõjuva põhjuse, milleks võib olla ka Teie kirjeldatud olukord, esinemisel võib olla võimalik ka tähtajalise üürilepingu ennetähtaegne ülesütlemine. Selleks tuleb Teil esitada kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis üürileandjale ülesütlemisavaldus, milles on märgitud:
1) üüritud asi;
2) lepingu lõppemise päev;
3) ülesütlemise alus, seda tingivate asjaolude kirjeldus
4) eluruumi üürilepingu ülesütlemise puhul ülesütlemise vaidlustamise kord ja tähtaeg.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta