Kasutatud auto, millel varjatud puudus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Dets 2018, 13:30

Kasutatud auto, millel varjatud puudus

13 Dets 2018, 13:48

Tere

Soetasime endale ühe tallinnas tegutseva vahendusfirma kaudu rootsist auto. Kuna soovisime auto võtta liisingusse siis firma, kelle kaudu auto soetasime lasi teha panga jaoks hindamisakti. Hindamisaktil kirjas kõik lisad kaasa arvatud signalisatsioon. Signalisatsiooni nõue on ka kirjas kindlustus firmas, kellega sai sõlmitud kasko kindlustus. Mõni aeg tagasi kui autoga sai käidud esinduses hoolduses selgus aga, et autol signalisatsiooni üldse peal ei ole. Praegusel juhul kui auto kurikaelt poolt varastatakse või autosse sisse murtakse ei kompenseeri kindlustus meile midagi, kuna signalisatsioon puudub.
Minu küsimus järgmine, kas saan esitada auto müünud firmale või hindamisakti koostanud firmale varjatud puuduse kohta kahjunõude või kuidas peaksin antud küsimuse puhul edasi käituma.

Postitusi: 2053
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kasutatud auto, millel varjatud puudus

20 Dets 2018, 12:56

Tere,

Kui ostsite auto teadmises, et sellele on paigaldatud signalisatsioon, hiljem on aga selgunud, et tegelikult signalisatsioon puudub, on tegemist lepingutingimustele mittevastava esemega. Eseme lepingutingimusele mittevastavusest tuleb müüjale teatada ja anda talle mõistlik tähtaeg puuduse kõrvaldamiseks (signalisatsiooni paigaldamiseks). Kui müüja seda mõistliku aja jooksul ei tee, on Teil õigus paigaldada signalisatsioon ise ja esitada müüjale kahjunõue. Kui asjaolu, et ostetud ese ei vasta lepingutingimustele, on ka dokumentaalselt tõendatav, saate kokkuleppe mittesaavutamisel pöörduda nõudega kohtusse.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta