Küsimus laenulepingu kohta

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 8
Liitunud: 09 Mär 2017, 02:05

Küsimus laenulepingu kohta

21 Sept 2018, 11:15

Elukaaslased soetasid kaks sõiduautot. Honda Civicu ja aasta hiljem Mercedes Benzi. Liisinglepingud sõlmiti Danske panga ja ettevõtte vahel. Ettevõte- mehe oma aga naise nimel.
2 a peale Mercedese ostmist võeti laenu liisingute lõpetamiseks. Naise nimele, mehe käendusel ja tagatisel.
1 a peale laenu võtmist mindi lahku. Honda müüdi maha, osa tagastati panka ja tehti laenulepingu muudatus. Maksta jäi ainult Mercedese osa, mida maksis edasi mees, kuna auto tänaseni tema kasutuses.
Naine taotles lastele miinimumelatist. Elatisenõudest kuuldes tegi mees naisele ettepaneku, et kirjutada ettevõte oma sekretäri nimele. Kuna naine oli seda juba ammu soovinud, siis oli ta sellega halba aimamata nõus.
Mees hakkas täitma maksekäsku ebakorrektselt, makstes elatist mitte maksekäsus ettenähtud kontole, vaid laenu teenindamiseks mõeldud Danseke panga kontole. Nii saab makstud Mercedese laen ja lastele jääb alles vaid pool elatist. Väitele, et sedasi maksab ta oma Mercedese laenu vaidleb ta vastu. Ütleb, et laen sai võetud vaid Honda tarbeks.
Naine läks panka asja uurima, kuna kõik originaaldokumendid on mehe käes. Laenulepingus on järgnev. Laenu teenindamise eesmärk- Danske Bank A/S Eesti filiaali ja ettevõtte vahel sõlmitud liisinglepingute ennetähtaegne lõpetamine. Seega liisingulepinguid oli ju mitu mitte üks. Absurdne on mehe väide, et 3 a vana auto jaoks, mis uuena maksis 380 000 kr, võeti 500 000 kr laenu.
Paraku pank ei väljasta antud liisinglepinguid, mille lõpetamiseks laen võetud sai, kuna nendele on ligipääs ainult ettevõtte esindajal. Kuna ettevõte sai ümber kirjutatud , siis naine enam ei ole esindaja.
Olekski järgnev küsimus. Kas on kuidagi ametlikult võimalik antud liisinglepingutele ligi pääseda. Näiteks tehes mingi päring kusagile. Naine ei ole ju suvaline kõrvaline isik, sest tema nimel on laen, millega antud lepingud lõpetati. Kas on mingid ametlikud kanalid, mida kaudu neid dokumente ilma kohtusse pöördumata taodelda?

Aitäh abi eest!

Postitusi: 2053
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Küsimus laenulepingu kohta

29 Sept 2018, 10:20

Tere,

Esmalt, mis puudutab ebakorrektseid elatismakseid, saab need lugeda võlgnevuseks, kuna on võimalik tõendada, et tasuti laenu teenindavale kontole laenumaksete katteks. Kui elatis on kohtus välja mõistetud tuleb kohtuotsust või -määrust täpselt täita. Makseid mõnele muule kontole või isikule saab lugeda kohustuste täitmiseks vaid juhul kui teine osapool sellega nõustunud on. Küsimuse sisust lähtuvalt saab asuda seisukohale, et vastavat nõusolekut ei ole kunagi antud. Seega soovitan pöörduda kohtumääruse täitmiseks kohtutäituri poole elatisvõlgnevuse sundtäitmiseks.
Kui laste isa on seisukohal, et sundtäitmine on lubamatu, kuna elatist on tasutud, tuleb tal selleks pöörduda kohtu poole ja oma seisukohti tõendada. Kui naine seejuures samuti kohtumenetluses aktiivselt osaleb, saab lasta kohtul vastavad lepingud tõenditena välja nõuda.
Kahjuks muud võimalust kui kohtumenetlus lepingute kättesaamiseks ei ole.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta