Koera ostu-müügi leping

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 12 Sept 2018, 12:16

Koera ostu-müügi leping

12 Sept 2018, 12:26

Tere

Küsimuse all on koerale uue kodu leidmine, kui koera ostu-müügi lepingus on kirjas, et "ostja ei tohi koera võõrandada ega müüa". Kas selline klausel on seadusega kooskõlas? Ja kui sellisele lepingule on ostja alla kirjutanud, siis kui tekib tarvidus siiski koerale uus kodu leida, kuidas toimida?
Lepingus on samuti kirjas, et kui ostjal ei ole võimalik koera enam pidada, siis tuleb sellest koheselt teavitada müüjat. Kas see on seadusega kooskõlas? Minule tundub, et ostu-müügi leping tähendab seda, et koer on ostuhinna tasumise hetkest minu omand ning müüjal ei ole õigust mulle mingeid nõudmisi esitada? Kuid samas jällegi, kui olen ostjana sellega nõustunud ja alla kirjutanud, kuidas siis? Või on selline nõue õigustühine ja ei kehti seega? Kuidas sellises olukorras käituda, kui mul ei ole soovi müüjaga suhelda (ja ka ei saa ma olla seaduse järgi selleks kuidagi kohustatud?) ja ma kindlasti ka ei soovi koera anda müüjale tagasi, vaid soovin ise koerale sobiva uue kodu leida?

Postitusi: 2053
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Koera ostu-müügi leping

17 Sept 2018, 11:42

Tere,

Kahjuks ei oole ilma lepingu kõiki tingimusi teadmata võimalik sellele hinnangut anda. Vastajale teadaolevalt on sarnased lepingud kasutusel kennelites ja nendes tulenevad kohustused ja õigused nii müüjale kui ostjale. Sisuliselt ei ole sellistel puhkudel tegemist lemmiklooma ostu-müügiga vaid lepingu esemeks on näiteks õigus looma kasvatada. Omanikuks jääb siiski kennel.
Soovitan pöörduda individuaalsele nõustamisele, kus saate konkreetse lepingu esitada juristile seisukoha andmiseks. Seda saab teha registreerudes www.juristaitab.ee valides omale sobiva nõustamisviisi ja -koha.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta